تصویری از ورودی دانشگاه نیکوزیا

دانشگاه نیکوزیا قبرس

دانشگاه نیکوزیا قبرس (UNIC) یک موسسه آموزش عالی پیشرو است که در نیکوزیا، پایتخت قبرس واقع شده است. این دانشگاه که در سال 1980 تاسیس شد، بزرگترین دانشگاه قبرس به شمار می رود که دارای بیش از 12000 دانشجو از بیش از 100 کشور مختلف است. UNIC طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته هایی از جمله تجارت، حقوق، پزشکی، روانشناسی، آموزش، مهندسی و غیره ارائه می دهد. UNIC به تعهد قوی خود به تعالی دانشگاهی، نوآوری و تحقیق مشهور است و به عنوان یکی از برترین دانشگاه های منطقه شناخته می شود. این دانشگاه با امکانات پیشرفته، اساتید در سطح جهانی و جامعه دانشجویی پر جنب و جوش خود، تجربه ای استثنایی از یادگیری را برای دانشجویان خود فراهم می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با دانشگاه نیکوزیا قبرس آشنا شویم.

مطالعه بیشتر:تحصیل در قبرس شمالی

ویدیو صفر تا صد اموزش نحوه دریافت پذیرش از دانشگاه نیکوزیا قبرس و سایر دانشگاه های این کشور

دانشکده های دانشگاه نیکوزیا قبرس 

دانشکده های دانشگاه نیکوزیا قبرس عبارت اند از:  

 • دانشکده بازرگانی و اقتصاد: دانشکده بازرگانی و اقتصاد برنامه هایی را در زمینه حسابداری، مدیریت، بازاریابی و اقتصاد ارائه می دهد. این دانشکده به دلیل تحقیقات و نوآوری های خود در تجارت و اقتصاد شهرت دارد
 • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی: دانشکده علوم انسانی و اجتماعی برنامه هایی را در زمینه روانشناسی، حقوق و علوم سیاسی ارائه می دهد. این دانشکده به ترویج تفکر انتقادی، خالقیت و مسئولیت اجتماعی در بین دانشجویان خود اختصاص دارد
 •   دانشکده فنی و مهندسی: این دانشکده نیز برنامه هایی را در زمینه علوم کامپیوتر، مهندسی و مخابرات ارائه می دهد. این سازمان متعهد است مهارت ها و دانش لازم برای موفقیت در چشم انداز تکنولوژیکی در حال تحول را به سرعت در اختیار دانشجویان قرار دهد
 •   دانشکده پزشکی: دانشکده پزشکی دانشگاه نیکوزیا قبرس، برنامه های پزشکی و پرستاری ارائه می کند. این دانشکده به ارائه یک آموزش پزشکی جامع به دانشجویان اختصاص داده شده است که بر مراقبت از بیمار، تحقیق و نوآوری تأکید دارد  
 • دانشکده علوم: این دانشکده برنامه هایی را در زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک ارائه می دهد و متعهد به ترویج تحقیق و کشف علمی از طریق تحقیق و آموزش است.

جدول خلاصه اطلاعات مهم تحصیل در دانشگاه نیکوزیا قبرس

هزینه تحصیل مقطع کارشناسیدر حدود 9240 یورو تا 12320 یورو در سال
شهریه دوره های تحصیلات تکمیلیبین 12320 یورو تا 15400 یورو در سال
رشته های دانشگاه نیکوزیا قبرس مدیریت بازرگانی، حسابداری و مالی، حقوق، روانشناسی، معماری، مهندسی عمران و محیط زیست، علوم کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، روابط بین الملل و رسانه و ارتباطات

 

تصویری از ورودی دانشگاه نیکوزیا

رشته های دانشگاه نیکوزیا قبرس

 دانشگاه نیکوزیا قبرس UNIC طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های مختلف ارائه می دهد. رشته های ارائه شده در دانشگاه نیکوزیا شامل مدیریت بازرگانی، حسابداری و مالی، حقوق، روانشناسی، معماری، مهندسی عمران و محیط زیست، علوم کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، روابط بین الملل و رسانه و ارتباطات می باشند. 

دانشگاه نیکوزیا قبرس

امکانات دانشگاه نیکوزیا قبرس

 دانشگاه نیکوزیا قبرس یک موسسه ی دانشگاهی مدرن و مجهز است که طیف وسیعی از امکانات را برای حمایت از رشد علمی و شخصی دانشجویان خود ارائه می دهد. امکاناتی از جمله:

 •   کتابخانه: UNIC دارای چندین کتابخانه در محوطه خود است که به طور کامل مجهز به کتاب، مجلات و منابع آنلاین می باشد. کتابخانه ها محیطی آرام و راحت را برای مطالعه و تحقیق دانشجویان فراهم می کنند
 •   آزمایشگاه: دانشگاه نیکوزیا قبرس دارای آزمایشگاه های پیشرفته ای در زمینه های مختلفی از جمله علوم، مهندسی و پزشکی است. این آزمایشگاه ها مجهز به آخرین فن آوری ها و تجهیزات هستند که به دانشجویان اجازه می دهد آزمایش ها و تحقیقات مختلفی را انجام دهند
 •   امکانات ورزشی: UNIC دارای یک مرکز ورزشی مدرن است که طیف وسیعی از امکانات از جمله سالن بدنسازی، استخر، زمین تنیس و زمین بسکتبال را ارائه می دهد. این مرکز ورزشی همیشه به روی دانشجویان، اساتید و کارکنان باز است و سبک زندگی سالم و فعال را ترویج می کند
 •   خدمات دانشجویی: UNIC خدمات مختلفی از جمله خدمات شغلی، خدمات مشاوره و خدمات حمایت از معلولیت را به دانشجویان خود ارائه می دهد. این خدمات به دانش آموزان در رسیدن به موفقیت از نظر تحصیلی و زندگی شخصی کمک می کنند.
 • دانشگاه نیکوزیا  با مراکز مطالعاتی در آتن ، بخارست و نیویورک وهمچنین لندن ارتباط نزدیک مطالعاتی و تحقیقاتی داشته مانند دانشگاه سن جورج لندن و همچنین ارتباط تنگاتنگ خوبی هم با صنعت و شرکت ها دارد .

تصویری از امکانات دانشگاه

 • امکانات تغذیه ای: این دانشگاه دارای امکانات غذاخوری متعددی در محوطه خود است، از جمله کافه ها و رستوران ها
 •   محل اقامت: این دانشگاه در محوطه دانشگاهی به دانشجویان خود محل اقامتی ارائه می دهد که شامل آپارتمان ها و خوابگاه های کاملا مبله می باشد. امکانات اقامتی، مجهز به امکانات رفاهی مدرن بوده و محیط زندگی امن و راحتی را برای دانشجویان فراهم می کند
 •   سالن های سخنرانی و کلاس های درس: دانشگاه دارای سالن های سخنرانی و کلاس های مدرن است که مجهز به آخرین فناوری های روز دنیا می باشند. سالن های سخنرانی نیز محیطی مساعد برای یادگیری و ترویج آموزش تعاملی و جذاب را فراهم می کنند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه نیکوزیا قبرس

 در تاریخ اردیبهشت سال 1402 که قیمت هر یورو 59 هزار تومان است برآورد هزینه های تحصیل در دانشگاه نیکوزیا به عبارت زیر است:  هزینه ی شهریه: شهریه ی دوره های کارشناسی در دانشگاه نیکوزیا قبرس تقریبا چیزی در حدود 9240 یورو تا 12320 یورو در سال است که تقریبا چیزی حدود 545 تا 720 میلیون تومان در سال برآورد می شود. شهریه دوره های تحصیلات تکمیلی نیز بین 12320 یورو تا 15400 یورو در سال است که تقریبا چیزی حدود 720 تا 900 میلیون تومان در سال می باشد

هزینه های اقامت: به طور کلی هزینه اقامت در محوطهی دانشگاهی بسته به نوع اقامتگاه و موقعیت مکانی متفاوت است. هزینه تخمینی اقامت در دانشگاه نیکوزیا قبرس حدود 3600 تا 5400 یورو در هر سال تحصیلی است. چیزی حدود 212 تا 318 تومان در سال

  سایر هزینه ها: سایر هزینه هایی که ممکن است دانشجویان در حین تحصیل در دانشگاه UNIC متحمل شوند شامل هزینه های مربوط به کتاب های درسی، بیمه درمانی و هزینه های ویزا می باشد.  توجه به این نکته ضروری است که این هزینه ها تخمینی هستند و ممکن است بسته به شرایط فردی متفاوت باشند. علاوه بر این، دانشجویان بین المللی ممکن است واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و کمک مالی برای کمک به جبران هزینه های تحصیل در UNIC نیز باشند.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش دانشگاه نیکوزیا قبرس

 مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه نیکوزیا قبرس ممکن است بسته به برنامه تحصیلی و سطح تحصیل مورد نظر شما متفاوت باشند. ما در اینجا یک لیست کلی از اسنادی که معمولا برای پذیرش در UNIC مورد نیاز است را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  فرم درخواست: کلیه متقاضیان باید یک فرم درخواست را تکمیل و ارسال کنند که می توان آن را از وب سایت UNIC یا از طریق دفتر پذیرش دانشگاه دریافت کرد.

  ریز نمرات تحصیلی: متقاضیان باید ریز نمرات رسمی خود از دبیرستان، کالج و دانشگاه هایی که در آن شرکت کرده اند را ارائه دهند. رونوشت ها باید به زبان انگلیسی یا همراه با ترجمه تایید شده به انگلیسی باشد. 

 تسلط به زبان انگلیسی: ممکن است افراد غیر بومی انگلیسی نیاز به ارائه مدرکی دال بر تسلط بر مهارت های زبان انگلیسی از طریق آزمون های استانداردی مانند تافل یا آیلتس داشته باشند. 

 انگیزه نامه: ممکن است از متقاضیان خواسته شود که یک انگیزه نامه ارائه دهند که اهداف علمی و حرفه ای خود را مشخص کند و توضیح دهد که چرا می خواهند در UNIC تحصیل کنند.

  توصیه نامه: ممکن است از متقاضیان خواسته شود که یک یا چند توصیه نامه از معلمان، استادان یا کارفرمایان خود ارائه دهند. 

 گذرنامه یا شناسنامه ملی: متقاضیان تحصیل در دانشگاه نیکوزیا قبرس باید کپی پاسپورت یا کارت ملی خود را ارائه دهند.  

هزینه درخواست: ممکن است متقاضیان ملزم به پرداخت هزینه ای برای درخواست شوند که بسته به برنامه تحصیلی و سطح تحصیل متفاوت است.

اپلای و اخذ پذیرش از دانشگاه نیکوزیا قبرس

برای درخواست و اخذ پذیرش در دانشگاه نیکوزیا قبرس، باید مراحل کلی زیر را دنبال کرد:

 1 در مورد برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه تحقیق کنید و برنامه ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه با علایق و اهداف شما مطابقت دارد.

 2 شرایط پذیرش برای برنامه انتخابی را بررسی کنید، که ممکن است شامل ریز نمرات دانشگاهی، آزمون های مهارت زبان و توصیه نامه باشد.

 3 تکمیل فرم درخواست آنلاین در وب سایت دانشگاه و بارگذاری تمام مدارک مورد نیاز

 4 پرداخت هزینه درخواست که بسته به برنامه و سطح تحصیلی متفاوت است

 5 منتظر جواب بمانید که بسته به برنامه و تعداد متقاضیان ممکن است چند هفته تا چندین ماه طول بکشد.

6 در صورت قبولی، دستورالعمل های ارائه شده توسط دانشگاه در مورد نحوه تکمیل مراحل ثبت نام از جمله پرداخت شهریه و اخذ ویزا و بیمه درمانی الزم را دنبال کنید.

بورسیه های دانشگاه نیکوزیا قبرس

 دانشگاه نیکوزیا قبرس طیف وسیعی از بورسیه ها و گزینه های کمک مالی را برای حمایت از دانشجویان در مسیرهای تحصیلی ارائه می دهد. برخی از بورسیه های موجود عبارتند از:  

بورسیه های مبتنی بر شایستگی: این بورسیه ها به دانش آموزانی اعطا می شود که پیشرفت تحصیلی و عملکرد استثنایی از خود نشان داده باشند. 

 بورسیه های مبتنی بر نیاز: این بورسیه ها به دانشجویانی تعلق می گیرد که نیاز مالی خود را نشان می دهند و ممکن است تمام یا بخشی از هزینه های تحصیل را پوشش دهد. 

 بورسیه های ورزشی: این بورسیه ها به دانش آموزانی تعلق می گیرد که در رشته های ورزشی برتر هستند و ممکن است تمام یا بخشی از هزینه های تحصیل را پوشش دهند.

  بورسیه های بین المللی: این بورسیه ها به دانشجویان بین المللی اعطا می شود که عملکرد تحصیلی استثنایی از خود نشان می دهند و ممکن است تمام یا بخشی از هزینه های تحصیل را پوشش دهند.  بورسیه تحصیلی فارغ التحصیلان: این بورسیه ها به دانشجویانی تعلق می گیرد که فرزند یا خواهر و برادر فارغ التحصیلان دانشگاه نیکوزیا هستند و ممکن است تمام یا بخشی از هزینه های تحصیل را پوشش دهد. 

دانشجویان بورسیه تحصیلی ورزش

هزینه های زندگی در شهر نیکوزیا

برای دانشجو طبق محاسباتی که انجام گرفته، دانشجویانی که در کشور قبرس زندگی می کنند باید حدود 200 تا 600 یورو در ماه برای هزینه های زندگی بودجه داشته باشند. این هزینه تقریبا 11 تا 33 میلیون تومان در ماه یا 130 تا 390 میلیون در سال است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پروژه‌های امیرال اینوستمنت در قبرس شمالی