یک عکس از کشور قبرس شمالی

ساعت قبرس

ساعت قبرس برای افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند مسئله ای مهم به حساب می آید و (اختلاف ساعت بین ایران و قبرس یک ساعت سی دقیقه می باشد) که همه مهاجرین و مسافرینی که به دنبال ورود به قبرس هستند، باید به آن توجه کنند. 

سولات متداول :

1-سوال :اختلاف ساعت ایران و قبرس چقدر است؟

پاسخ :اختلاف ساعت بین ایران و قبرس یک ساعت سی دقیقه می باشد.

2-ساعت فعلی قبرس شمالی چند است ؟

پاسخ: در تصویر زیر می توانید ساعت فعلی قبرس را مشاهده فرمایید

Time in Cyprus

 

 

آشنا بودن با تفاوت های ساعت قبرس و ساعت ایران، به شما اجازه می دهد تا خیلی راحت تر میان این دو کشور ارتباط برقرار نمایید. امروز ما قصد داریم تا ساعت در كشور قبرس شمالي را به صورت دقیق بررسی کنیم. پس با ما همراه شوید. 

تصویری از قبرس

مطالعه بیشتر :خرید ملک در قبرس

نکات مهم درباره ساعت در كشور قبرس شمالي

بیایید تا کارمان را با بررسی دقیق ویژگی های ساعت در كشور قبرس شمالي شروع کنیم. کشور قبرس شمالی، از جمله کشور های قرار گرفته در شرق دریای مدیترانه به حساب می آید که از نظر جغرافیایی ویژگی های مثبت زیادی را در خود جای داده است. این کشور یک سیستم زمانی منحصر به فرد دارد. این سیستم زمانی تحت تاثیر موقعیت جغرافیایی و شرایط جوی قبرس قرار گرفته است. به خاطر داشته باشید که میان بازه زمانی در کشور قبرس و ایران، تفاوت های زیادی وجود دارد. البته که این تفاوت مربوط به تعداد ساعت های شبانه روز نیست! این تفاوت به زمان طلوع، حرکت و  غروب خورشید اشاره دارد. 

مطالعه بیشتر :اجاره خانه در قبرس شمالی

فصول و ساعت در كشور قبرس شمالي

همچون اکثر کشور های اروپایی، اختلاف ساعت زمستانی و تابستانی در کشور قبرس هم جدی گرفته می شود. اگر به خاطر داشته باشید، تا سال قبل دولت ایران با شروع بهار ساعت را یک واحد به سمت جلو حرکت می داد. با اتمام فصل تابستان و شروع پایین هم ساعت یک واحد به سمت عقب حرکت می کرد.

یک عکس از کشور قبرس

این مسئله هم اکنون در کشور قبرس شمالی جریان دارد. یعنی با تغییر فصول و آب و هوا، دولت برای صرفه جویی در مصرف انرژی و دریافت بازدهی مطلوب از روند تامین انرژی، ساعت را تغییر می دهد. 

ساعت زمستاني و تابستاني در كشور قبرس شمالي

یک مسئله مهم که اکثر کشور های جهان با آن دست و پنجه نرم می کنند، به زمستانی یا تابستانی بودن ساعت در كشور قبرس شمالي اشاره دارد. تا همین امسال مسئله ساعت تابستانی و زمستانی در کشور ما هم مطرح بود که مجلس نسبت به لغو آن اقدام نمود. در هر صورت، قبرس به صورت منظم ساعت خود را در بازه های زمانی مختلف همچون زمستان و تابستان تغییر می دهد. به این تغییر یک ساعته، ساعت تابستانی یا زمستانی گفته می شود. 
در طی این سیستم زمانبندی، با شروع بهار و آغاز فصل جدید، دولت همه ساعت ها را یک واحد به سمت جلو حرکت می دهد. این مسئله برای صرفه جویی در مصرف انرژی اهمیت زیادی دارد. زمانی که فصل تابستان به اتمام رسید و ما وارد زمستان شدیم، ساعت ها در حالت اولیه خود قرار می گیرند. این مسئله به دولت قبرس اجازه می دهد تا زمان را خیلی بهتر مدیریت کند و جلوی ایجاد مشکلات مصرف انرژی و مصرف نور خورشید را بگیرد. مسلما تغییر ساعت یک مسئله اجباری برای دولت های مختلف به حساب نمی آید اما حکومت قبرس به آن علاقه نشان می دهد.

مطالعه بیشتر : مهاجرت به قبرس از طریق کار

زمان تغيير ساعت در قبرس شمالي چه زماني است؟

تا امروز افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که به صورت دقیق، ساعت قبرس در چه بازه زمانی تغییر پیدا می کند؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که دولت قبرس شمالی روی این مسئله حساسیت زیادی نشان می دهد و برای کسب بازدهی مطلوب از روند صرفه جویی در انرژی، همواره در یک بازه زمانی خاص نسبت به تغییر ساعت اقدام می نماید. 

یک عکس از کشور قبرس شمالی
همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله اشاره کردیم، ساعت به وقت كشور قبرس شمالي هنگام شروع فصل بهار، یک واحد به سمت جلو حرکت می کند. یعنی ساعت 12 شب به 1 شب تبدیل می شود. البته که این مسئله مشکل جدی را برای فعالیت های اداری و غیره ایجاد نخواهد کرد. با اتمام فصول گرم تر سال و ورود به پاییز، دولت مجددا ساعت را به حالت اولیه خود باز می گرداند. پس می توان به این نتیجه رسید که ساعت در قبرس شمالی دو بار تغییر پیدا می کند. این تغییر یک بار در اول بهار و یک بار هم در اول پایین رخ می دهد. 

مطالعه بیشتر :شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی

اختلاف ساعت كشور قبرس شمالي با ايران چقدر است؟

در نهایت، بیایید به اختلاف ساعت به وقت كشور قبرس شمالي و ساعت به وقت کشور ایران نگاهی بیندازیم. همانطور که گفته شد، دولت ها در این زمینه به نتیجه گیری رسیده و با کمک ریاضی دان ها توانسته اند تا زمین را به چندین ناحیه زمانی تقسیم نمایند. مسلما زمان طلوع و غروب خورشید در همه جا یکسان نیست. در نتیجه برای ارتباط بین دو کشور، افراد همواره باید به اختلاف ساعت توجه داشته باشند. اختلاف ساعت ایران و قبرس خیلی زیاد نیست! 
ساعت به وقت كشور قبرس شمالي، حدودا نیم تا یک و نیم ساعت با ایران تفاوت دارد. البته که این واحد با توجه به تغییرات ساعت تابستانی و زمستانی، کم و زیاد خواهد شد. در طول تابستان اختلاف ساعت دو کشور برابر با 2.5 ساعت بوده و در زمستان این واحد به 3.5 ساعت می رسد. پس برای تماس به افرادی که ساکن قبرس هستند، شما لزوما باید به این مسئله توجه داشته باشید. 

بر اساس قرارداد های بین المللی تنظیم شده میان همه کشور های جهان، کره زمین به چند ناحیه زمانی مختلف تقسیم شده است. مسلما ناحیه زمانی ایران با ناحیه زمانی کشور هایی همچون قبرس، تفاوت های زیادی دارد. از همین رو، مهاجرانی که به دنبال ورود به قبرس هستند، باید به این مسئله توجه ویژه ای داشته باشند.

مظالعه بیشتر : سرمایه گذاری در قبرس شمالی

 

یک پاسخ

  1. آیا قبرس تغییر ساعت فصلی دارد و این تغییر چطور روی اختلاف زمانی با ایران تأثیر میذاره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پروژه‌های امیرال اینوستمنت در قبرس شمالی