تصویر یک پاسپورت قبرس شمالی

پاسپورت قبرس شمالی

آیا از دریافت پاسپورت قبرس شمالی چیزی می‌دانید؟! آیا این پاسپورت در لیست پاسپورت‌های ارزشمند دنیا قرار دارد؟! با در دست داشتن این پاسپورت به چه کشورهایی می‌توانید سفر کنید؟! این سوالات از اولین سوالاتی هستند که در هنگام دریافت پاسپورت، ذهن مخاطب را به سمت خود مشغول می‌کنند. دریافت برخی از پاسپورت‌ها نیازمند طی کردن پروسه‌های دشواری می‌باشد که از همین رو، برخی از افراد را به امتناع از دریافت آنها وا می‌دارد. در صورتی که بتوانید برخی از انواع پاسپورت‌ها را دریافت کنید، با مزایای فوق العاده‌ای مواجه خواهید شد.

برخی از انواع پاسپورت‌ها (به جهت برخورداری از شرایط فوق العاده)، شرایط مناسبی را برای سفر به سایر کشورها (بدون نیاز به صدور ویزا)، فراهم می‌کنند. همین امر سبب می‌شود که اغلب مسافران برای دریافت این نوع از پاسپورت‌ها اقدام کنند. حال این سوال پیش می‌آید که: آیا پاسپورت قبرس نیز در لیست پاسپورت‌های ارزشمند دنیا قرار دارد؟! پاسپورت قبرس به جهت برخورداری از مزایای فوق العاده، می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه برای مسافران تلقی گردد که از هر نظر تامین کننده‌ی نیاز آنها خواهد بود.

تصویر یک پاسپورت قبرس شمالی

اعتبار پاسپورت قبرس شمالی

بسیاری از مسافران قبل از اقدام به دریافت پاسپورت، اعتبار پاسپورت قبرس شمالی را ارزیابی می‌کنند. این ارزیابی می‌تواند در انتخاب نوع پاسپورت بسیار موثر واقع گردد. بررسی اعتبار از جهات مختلف یکی از راهکارهای بسیار هوشمندانه است که می‌تواند در تشخیص و بهره برداری از پاسپورت مناسب، مورد استفاده قرار گیرد. با این روش افراد می‌توانند بهترین گزینه را انتخاب و اقدام به بهره برداری از مزایای فوق العاده‌ی آن پاسپورت نمایند. اعتبار پاسپورت‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. از عوامل مهمی که در اعتبار سنجی می‌توان شاهد آنها بود، عبارتند از:

 • کشورهایی که حقوق بشر در آنها از اولویت بالایی برخوردار است و از ارتباط صلح آمیزی با سایر کشورها برخوردار هستند، پاسپورت آنها نیز بسیار معتبر خواهد بود. اگر بخواهیم از این نظر پاسپورت قبرس را مقایسه کنیم، می‌توان گفت که: این پاسپورت رتبه 16 را در بین قدرتمندترین پاسپورت‌ها، از آن خود نموده است.
 • یکی از مهمترین فاکتورها برای بررسی اعتبار پاسپورت قبرس شمالی، توجه به کشورهایی است که می‌توان با این پاسپورت به آنها سفر کرد. با برخورداری از پاسپورت قبرس می‌توانید شرایط سفر به بسیاری از کشورهای مختلف را (بدون در دست داشتن ویزا) تجربه کنید.

جالب است بدانید که در زمینه‌ی اعتبار سنجی، دو کشور ژاپن و سنگاپور به عنوان قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان در رتبه نخست قرار گرفته‌اند. اعتبار جایگاه دوم مربوط به پاسپورت‌های کره جنوبی و آلمان می‌باشد. رتبه اول در این لیست توانایی سفر به 193 کشور جهان (بدون ویزا) را در بر دارد که بسی قابل بحث خواهد بود. با در دست داشتن پاسپورت کره جنوبی نیز می‌توان به 192 کشور (بدون ویزا) سفر کرد و از اعتبار این پاسپورت لذت برد. با وجود چنین رقبای قدرتمندی اعتبار پاسپورت قبرس در جایگاه شانزدهم، بسیار ارزشمند خواهد بود.

کشورهایی که می‌توان با پاسپورت قبرس بدون ویزا سفر کرد

آیا می‌دانستید که با در دست داشتن پاسپورت قبرس می‌توانید به 178 کشور سفر کنید؟! نکته قابل توجه اینکه در زمینه بهره برداری از این پاسپورت، شرایط سفر با آن به کشورهای مختلف است. اگر پاسپورت قبرس را در دست داشته باشید، می‌توانید بدون ویزا به 114 کشور سفر کنید. همچنین با داشتن این پاسپورت شرایط سفر ویزا به صورت فرودگاهی به 47 کشور به راحتی مهیا خواهد بود. جهت سفر به 37 کشور باقیمانده نیز می‌تواند از قبل اقدام به دریافت ویزا نمایید.

تصویری از قبرس شمالی

لیست کشورهایی که می‌توان بدون ویزا و با پاسپورت قبرس به آنها سفر کرد

اگر شما نیز برای دریافت پاسپورت قبرس ترغیب شده‌اید، بد نیست اطلاعات مهمی در زمینه‌ی قدرت پاسپورت قبرس شمالی کسب نمایید. با در دست داشتن پاسپورت قبرس می‌توان به بسیاری از کشورهای مختلف (بدون ویزا) سفر کرد. بسیاری از این کشورها دارای اهمیت زیادی بوده و گروه مختلفی از افراد به دنبال تهیه ویزای آن هستند. از جمله این کشورها عبارتند:

آلبانی

آندوراانگولاآرژانتینارمنستان
آنتیگوا و باربودااسترالیااتریشآذربایجاناوشینا
باهامابحرینبنگلادشباربادوسبلژیک
بولیویبنینبوسنی و هرزگوینبوتسوانابرزیل
برونئیبلغارستانکامبوجکاناداکلمبیا
کیپ وردگرند کومورتاجیکستانتایلندتیمور شرقی
شیلیکاستاریکاکرواسیساحل عاججمهوری چک
دانمارکجیبوتیجزایر فاروجبل الطارقدومینیکا
جمهوری دومینیکناکوادورمصراستونیالساوادور
اسواتینیاتیوپیفیجیفنلاندفرانسه
گابنگویان فرانسهگامبیاگرینلندجورجیا
آلمانیونانگرانداگواتمالاگینه
گینه بیسائوهندوراسهیتیمجارستانایسلند
هنداندونزیایرانایرلنداسرائیل
ایتالیاجامائیکاژاپناردنقزاقستان
کنیاکالدونیای جدیدکیریباتیکره جنوبیکویت
کوزووقرقیزستانلبنانلائوسلسوتو
مالزیلیختن اشتاینلیتوانیلوکزامبورگماداگاسکار
مالاویمایوتمالتاموریتانیماکائو
جزایر مارشالمکزیکمیکزونزیموریسمولداوی
موناکومغولستانمونته نگرومیانمارنپال
هلندمونتراستنیوزلندنیکاراگوئهمقدونیه شمالی
نروژپاکستانعمانپالائوپاناما
پاراگوئهپاپوآ گینه نوپرولهستانفیلیپین
پرتقالقطررومانیاروسیهرواندا
سنت کیتس و نویسسنت وینسنت گرنادین‌هاسنت لوسیاساموآسائوتومه و پرنسیپ
سان مارینوعربستان سعودیسنگالصربستانجزایر سلیمان
سنگاپورسیرالئوناسلواکیسیشلاسلوونی
جزایر کومورآفریقای جنوبیسومالیسودان جنوبیسریلانکا
اسپانیاسوئدسورینامسنت هلناتیمور شرقی
سوئیستانزانیاتوگوتونگاترینیداد و توباگو
ترکیهتایواناوگانداتووالووانواتو
اوکرایناماراتبریتانیاازبکستاناروگوئه
ویتنامزیمباوهزامبیاونزوئلا

واتیکان

تصویر یک پاسپورت قبرس شمالی در حال مهر شدن

کشورهایی که با پاسپورت قبرس شمالی می‌توان به آنها سفر کرد

یکی از موارد بسیار مهم برای دریافت پاسپورت قبرس شمالی، توجه به کشورهای مقصد برای سفر به آنها (بدون در دست داشتن ویزا) است. لازم است بدانید که اگر این پاسپورت را در دست داشته باشید، می‌توانید به کشور ترکیه بدون صدور ویزا سفر کنید.

در حال حاضر شاهد دو قسمت قبرس شمالی و جنوبی در جزیره‌ی قبرس هستیم. بخش جنوبی از این تقسیم بندی، تحت سلطنت یونانیان قرار گرفت. این امر سبب شده که بخش جنوبی از جزیره قبرس به اتحادیه‌ی اروپا ملحق شده و از مزایای فوق العاده‌ای بهره مند گردد. این در حالی بود که قبرس شمالی از این تقسیم بندی تحت نظر کشور ترکیه قرار گرفت. بنابراین این بخش از دسته بندی‌ کشورهای اروپایی به شمار نیامده و با در دست داشتن پاسپورت آن، تنها توانایی سفر هفت کشور را تجربه خواهید کرد. بنابراین با استفاده از پاسپورت قبرس شمالی می‌توانید به هفت کشور سفر کنید. این کشورها عبارتند از:

 • آمریکا
 • انگلستان
 • ترکیه
 • تانزانیا
 • آنگولا
 • استرالیا
 • پاکستان

در این بین تنها کشوری که قابلیت سفر با پاسپورت قبرس شمالی بدون صدور ویزا را در بر دارد، کشور ترکیه است. لازم به ذکر است که مدارک تحصیلی دانشگاه‌ها و مدارس این کشور، مورد توجه و تایید بسیاری از کشورهای تراز اول در دنیا قرار می‌گیرد. لذا به جرات می‌توان گفت که: قبرس شمالی از جایگاه بین المللی بسیار خاص و ویژه‌ای در دنیا برخوردار است.

یک تصویر از قبرس شمالی

دریافت پاسپورت قبرس از طریق تحصیل

حال که به اهمیت دریافت پاسپورت قبرس شمالی پی بردید، بهتر است از راهکارهای مناسب برای دریافت این پاسپورت نیز مطلع گردید. برای اینکه بتوانید از مزایای پاسپورت قبرس برخوردار گردید، می‌توانید از روش‌های مختلفی اقدام کنید که یکی از آنها ادامه تحصیل می‌باشد. مزایای فوق العاده‌ برای دانشجویان در این کشور موجب شده است که بسیاری از افراد به دنبال تحصیل در آن باشند. از جمله این مزایا عبارتند از:

 • هزینه‌های پرداختی برای دانشگاه‌های قبرس بسیار مقرون به صرفه و مناسب است.
 • در دانشگاه‌های این کشور می‌توان شاهد فعالیت بسیاری از دانشجویان بین المللی با فرهنگ‌های مختلف بود.
 • تنوع رشته‌ی تحصیلی از دیگر مزایای این دانشگاه‌ها به شمار می‌رود. در این دانشگاه‌ها می‌توان شاهد رشته‌هایی از جمله: علوم کامپیوتری، دندانپزشکی، پزشکی، مهندسی و غیره بود.

یکی از موارد بسیار مهمی که در این زمینه باید در نظر داشته باشید این است که: دانشجویان در این کشور، شانسی برای دریافت پاسپورت قبرس شمالی و یا اقامت دائم را در بر نخواهند داشت. اقامتی که در این کشور به دانشجویان اعطا می‌شود موقت بوده و به صورت سالیانه تمدید می‌شود. بنابراین در سابقه‌ی اقامتی آنها به ثبت نخواهد رسید.

توضیحاتی درباره دریافت پاسپورت قبرس از طریق تحصیل

دریافت پاسپورت قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت پاسپورت قبرس شمالی در طریق سرمایه گذاری، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • سرمایه گذاری به صورت ترکیبی در مستغلات و املاک به میزان حداقل 2 میلیون یورو (خرید ملک)
 • سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری (اوراق بهادار، بورس و …) که از مجوز برخوردار هستند. (کارآفرینی)
 • سرمایه گذاری برای ایجاد یک شرکت که حداقل 5 فرد (که از تابعیت قبرس برخوردار هستند) را به مدت 5 سال به کار بگیرد. (ثبت شرکت)

برای دریافت پاسپورت قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری، باید به برخی از فاکتورهای بسیار مهم نیز توجه گردد. نکته مهم در این زمینه، برخورداری از سن بالای 18 سال برای سرمایه گذاری است. همچنین فردی که برای سرمایه گذاری اقدام می‌کند، هرگز نباید از سابقه‌ی کیفری برخوردار باشد. در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری، می‌توانند از تمامی روش‌ها (خرید ملک، کارآفرینی و ثبت شرکت) استفاده کنند.

 • نکته طلایی: (پس از گذشت 8 سال از سرمایه گذاری در کشور قبرس، می‌توانید برای دریافت پاسپورت قبرس شمالی اقدام نمایید.)

افرادی که در قبرس شمالی از خانه و یا ملک برخوردار هستند، می‌توانند از اقامت 6 ساله برخوردار شده و سپس برای تمدید اقامت، اقدامات لازم را به کار ببندند. لازم است بدانید که در این کشور حتی با سرمایه گذاری نیز نمی‌توان برای اقامت دائم اقدام کرد. جایگزین اقامت دائم در این موارد، ارائه‌ی کارت سفید به سرمایه گذاران است. سرمایه گذاران باید از شرایط خاص و ویژه‌ای برخوردار باشند تا بتوانند برای دریافت کارت سفید اقدام کنند.

تصویر یک پاسپورت قبرس شمالی در حال مهر شدن

دریافت پاسپورت قبرس از طریق کار

حتما شما نیز در سال‌های اخیر شاهد محبوبیت بیش از پیش پاسپورت قبرس شمالی شده‌اید. آیا می‌دانید دلیل این حجم از محبوبیت پاسپورت قبرس چیست؟! در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت چشمگیر و قابل توجه قبرس در زمینه‌های اقتصادی بوده‌ایم. از جمله المان‌های تاثیر گذار بر روی این رشد و توسعه‌ی قابل توجه، جذب نیروی کار ماهر و همچنین جذب سرمایه از کشورهای مختلف بوده است. این امر موجب شده است که بهره‌وری و کارایی تولیدی در این کشور نیز افزایش پیدا کرده و متخصصین زیادی سالانه از سراسر جهان مجذوب فعالیت در این کشور گردند. از ویژگی‌های ویزای کاری این کشور می‌توان به:

 • اعتبار 30 روزه به افرادی که از مجوز اولیه برای ورود به این کشور برخوردار هستند.
 • اعتبار یک ماهه برای افرادی که با هدف ایجاد کسب و کار وارد این کشور شده‌اند.

برای دریافت پاسپورت قبرس شمالی، ابتدا متقاضیان پیشنهاد کاری از سمت کارفرمایان را دریافت نموده و مراحل آن را سپری می‌کنند. از این مراحل می‌توان به دریافت تاییدیه وزارت کار و دریافت توصیه نامه اشاره کرد. زمان طی شده برای دریافت مجوز کاری در این کشور برابر با 4 الی 6 هفته و یا بسته به شرایط خاص تا 6 ماه به طول بیانجامد. از انواع ویزاهای کاری در این کشور می‌توان به:

 • ویزای کارهای داوطلبانه
 • ویزای استارت آپ
 • ویزای کارآموزی
 • ویزای کار در شرکت‌های بین المللی
 • ویزای کار در شرکت‌های عمومی
 • ویزای کار در خانه

اشاره نمود. برای دریافت اطلاعات تخصصی در زمینه‌ی دریافت پاسپورت قبرس شمالی از طریق کار، می‌توانید از راهنمایی مشاوران متخصص استفاده کنید.

هزینه دریافت پاسپورت قبرس شمالی

تخمین هزینه‌ی دریافت پاسپورت قبرس شمالی به عوامل مختلفی بستگی دارد. با بررسی المان‌های مهم و موثر در این هزینه‌ها، می‌توانید از اقدامات لازم برای کاهش آن استفاده کنید. یکی از المان‌های بسیار مهم در دریافت این پاسپورت، توجه به برخورداری متقاضی از شرایط ایده آل می‌باشد. در صورتی که متقاضی از شرایط مناسب برای دریافت پاسپورت برخوردار نباشد، ناچار به پرداخت هزینه‌های بیشتری خواهد بود. این هزینه‌ها به طور غیر مستقیم در تخمین هزینه‌های پاسپورت موثر خواهند بود.

اگر بخواهیم به طور کلی و در مجموع به یک مبلغی اشاره کنیم، می‌توان از مبلغ 120 یورو یاد کرد. البته نوسان قیمت و همچنین شرایط منطقه‌ای نیز می‌توانند بر روی کاهش و یا افزایش قیمت، موثر واقع گردند. بنابراین برای کسب اطلاعات دقیق و مهم در این زمینه، بهتر است از مشاوره‌های تخصصی و حرفه‌ای استفاده کنید. در این صورت می‌توانید به طور کامل هزینه‌ی دریافت این پاسپورت را تخمین بزنید.

توضیحاتی درباره هزینه اخذ ویزای قبرس شمالی

تفاوت پاسپورت قبرس شمالی و جنوبی

از تفاوت پاسپورت قبرس شمالی و جنوبی چه می‌دانید؟! همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، جزیره‌ی قبرس به دو قسمت: قبرس جنوبی و شمالی تقسیم شده است که هر کدام خصوصیات ویژه‌ای را در بر دارند. از تفاوت و تمایز این دو قسمت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قبرس شمالی به جهت برخی از موارد همچنان به عنوان یک کشور مستقل شناخته نشده است. این در حالی است که قبرس جنوبی در بر دارنده‌ی یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان می‌باشد.

با در دست داشتن پاسپورت قبرس شمالی تنها می‌توانید بدون ویزا به ترکیه سفر کنید. همچنین ورود به کشورهایی نظیر فرانسه، تانزانیا، قطر، امارات، آمریکا و بریتانیا با استفاده از ویزا با این پاسپورت امکان پذیر خواهد بود. در حالی که با در دست داشتن پاسپورت قبرس جنوبی می‌توانید به بسیاری از کشورهای مختلف بدون ویزا، سفر کنید.

یک تصویر از یک پاسپورت

اخذ پاسپورت قبرس

یکی از مواردی که در هنگام اخذ پاسپورت قبرس شمالی و جنوبی باید به آن توجه داشته باشید، قوانین حاکم بر این جزیره است. قوانینی که بر قبرس حاکم هستند از قوانین مدنی انگلستان سرچشمه می‌گیرند. این قوانین و مقررات بر اساس دموکراسی و ارزش‌های انسانی تعیین شده‌اند.

بسیاری از افراد سودجو از شرایط مختلف برای جلب توجه مخاطبین جهت اخذ پاسپورت قبرس استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که اخذ پاسپورت قبرس به همین سادگی‌ها نبوده و بر اساس فاکتورهای خاصی انجام می‌پذیرد. همچنین با در دست داشتن پاسپورت قبرس شمالی تنها می‌توانید شرایط سفر به برخی از کشورها را داشته باشید. برای کسب اطلاعات مفید و ارزشمند در این زمینه، می‌توانید از مشاوره‌های تخصصی مشاوران دلسوز و مجرب استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پروژه‌های امیرال اینوستمنت در قبرس شمالی