مقایسه خرید ملک در ترکیه با قبرس

 

یکی از مهم ترین سوالاتی که مهاجران و سرمایه گذاران دارند، انتخاب خرید ملک در ترکیه یا خرید ملک در قبرس شمالی است. قبل از خرید ملک باید بتوانید با توجه به شرایط و بودجه مالی خود بهترین تصمیم را بگیرید تا سوددهی خوبی برای شما داشته باشد. در کشور قبرس شمالی خرید ملک با واحد پول پوند انگلیس است. در کشور ترکیه خرید ملک با دلار انجام شده و به لیر فروخته می شود که سود زیادی ندارد. قبل از خرید ملک باید دو کشور ترکیه و قبرس شمالی را از نظر بازار مسکن، وضعیت اشتغال، قیمت خانه، هزینه های زندگی، وضعیت اقتصادی و غیره با هم مقایسه کنید. در این مقاله به بررسی کامل دو کشور و مقایسه آن ها با هم خواهیم پرداخت تا در نهایت بتوانید بهترین کشور را برای خرید ملک انتخاب نمایید. ادامه مطلب را از دست ندهید.

مقایسه خرید ملک در ترکیه با قبرس

در ترکیه ملک بخریم یا قبرس

معمولا کسانی که به سرمایه گذاری در کشورهای خارجی علاقه دارند دو کشور ترکیه و قبرس شمالی را به عنوان بهترین کشورهای مناسب سرمایه گذاری انتخاب می کنند. اما انتخاب بین خرید ملک در ترکیه و قبرس کار آسانی نخواهد بود. هر دو کشور در کرانه مدیترانه قرار گرفته اند و به دلیل موقعیت جغرافیایی عالی گردشگران زیادی به این کشورها سفر کرده و اقتصاد فعال دارند. قبل از تصمیم گیری نهایی برای خرید خانه در این دو کشور حتما مقایسه ای که در ادامه بیان می شود را مد نظر قرار بدهید.

مقایسه بازار مسکن ترکیه با قبرس

با توجه به بازار مسکن سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه بهتر است یا قبرس؟ زمانی که برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی اقدام می کنید باید آینده این سرمایه گذاری را پیش بینی نمایید. اجاره دادن یک خانه یا فروش آن در کشورهای دیگر اهمیت زیادی دارد و تا حدود زیادی به بازار مسکن کشورها وابسته است. نرخ خرید و فروش و روند افزایش قیمت در بازار مسکن کشورها اهمیت زیادی دارد. سرمایه گذاری در بازار املاک و خرید ملک با هدف سوددهی در زمان کوتاه یکساله انجام می شود. کشور قبرس شمالی به جذب سرمایه گذاران و خریداران ملک توجه ویژه ای داشته و به دنبال جلب اعتماد این افراد است. ثبات و امنیت در بازار مسکن قبرس شمالی باعث شده تا افراد با آسودگی خاطر یک ملک را خریداری و روی آن سرمایه گذاری کنند.

به دلیل شرایط آب و هوایی خاص قبرس شمالی تعداد توریست های خیلی زیادتری نسبت به ترکیه داشته و سفر های زیادی به این کشور انجام می شود. دولت قبرس شمالی امتیازات ویژه ای به خریداران ملک می دهد و به همین دلیل بازار مسکن پر رونق تری نسبت به ترکیه دارد. روند رو به رشد بازار مسکن در قبرس شمالی باعث شده تا با خرید یک ملک در این کشور سود زیادی در طول یکسال به دست آورده و قطعا این میزان سود در ترکیه کمتر خواهد بود. قیمت ملک رو به بالا است و حداقل سود 5 برابر برای یکسال در نظر گرفته می شود. ترکیه قوانین سختی در نظر گرفته و خرید و فروش ملک در این کشور کمی سخت به نظر می رسد. با توجه به این مورد میزان سود خرید ملک در ترکیه نسبت به قبرس شمالی پایین تر است.

مقایسه بازار مسکن ترکیه با قبرس

مقایسه زبان و فرهنگ مردم ترکیه و قبرس

کشور ترکیه به عنوان یک کشور گردشگری شناخته می شود که تمایل دارد خود را جزو قاره اروپا معرفی کند. مردم کشور ترکیه ترک زبان بوده و زبان رسمی ترکی استانبولی دارند که با زبان ترکی ایران متفاوت است. در این کشور قومیت های مختلفی زندگی می کنند که به زبان های کردی و عربی صحبت می کنند و جزو اقلیت های این کشور هستند. ترکیه در گذشته تحت تاثیر عثمانی ها قرار داشته و به همین دلیل فرهنگ های خاص خود را دارد. دین اکثریت مردم ترکیه اسلام و مذهب سنی است. افراد با اقلیت های مذهبی متفاوت می توانند به راحتی در این کشور زندگی کنند.

کشور قبرس شمالی به دلیل پذیرش مهاجران زیاد از سراسر جهان، فرهنگ چند ملیتی دارد. بومیان این کشور به زبان ترکی صحبت می کنند؛ زیرا قبلا قبرس شمالی بخشی از ترکیه بود. زبان رسمی در کشور قبرس شمالی یونانی می باشد و دلیل انتخاب این زبان همسایگی با کشور یونان است. فرهنگ های مختلف یونانی و ترکی در این کشور مشاهده می شوند. به دلیل وجود مهاجران تنوع فرهنگی زیادی در قبرس شمالی وجود دارد. دین مردم قبرس شمالی ارتدوکس بوده و اقلیت های مسیحی و مسلمان هم دارند.

مقایسه واحد پول ترکیه و قبرس

برای مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس شمالی واحد پول اهمیت خیلی زیادی دارد. واحد پول کشور ترکیه لیر است و مخارج زندگی از طریق این واحد پول پرداخت می شود. واحد پول در کشور قبرس شمالی نیز لیر ترکیه بوده و تحت کنترل کشور ترکیه می باشد. البته خرید ملک در این کشورها با واحد های پول دیگر نیز قابل انجام است. برای خرید ملک در قبرس شمالی از واحد پول پوند انگلیس استفاده می شود و خرید و فروش با واحد پوند خواهد بود. پوند به عنوان یک ارز با ارزش و معتبر دارای ثبات قیمت در جهان شناخته می شود. بنابراین خرید ملک با ارز پوند سوددهی بسیار خوبی خواهد داشت.

امکان خرید ملک در کشور ترکیه با واحد پول دلار وجود دارد؛ اما شما ملک خود را به واحد لیر می فروشید. امکان فروش خانه تنها به شرکت های ترک و افراد ترک این کشور وجود دارد. شما نمی توانید خانه خریداری شده را به تبعه کشورهای دیگر بفروشید. بنابراین از نظر واحد پول خرید ملک کشور قبرس شمالی انتخاب بهتری برای شما است.

مقایسه واحد پول ترکیه و قبرس

مقایسه وضعیت تحصیلی در قبرس و ترکیه

با توجه به آینده فرزندان سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه بهتر است یا قبرس؟ امکان تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای افراد مختلف فراهم شده و دانشگاه های مطرحی مانند پزشکی آنکارا و برق فنی خاورمیانه در این کشور وجود دارند. شرایط پذیرش دانشجو در ترکیه خیلی سخت نیست و شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل فراهم شده است. پرداخت هزینه کمتر نسبت به کانادا و کشورهای اروپایی باعث شده تا دانشجویان زیادی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. داوطلبان با دریافت ویزای فوری و بدون نیاز به آزمون ورودی وارد دانشگاه های این کشور می شوند. شرایط تحصیل در کشور قبرس شمالی مناسب بوده و دانشگاه های معتبری همچون دانشگاه مدیترانه شرقی و بین المللی در این کشور تاسیس شده است. نکته مهم مورد تایید قرار گرفتن مدارک تحصیلی قبرس شمالی در کشورهای اروپایی برای کار و ادامه تحصیل است. امکان دریافت ویزای تحصیلی کشور قبرس بدون نیاز به آزمون ورودی دانشگاه ها فراهم می باشد.

مقایسه وضعیت اشتغال در قبرس و ترکیه

بعد از خرید ملک در ترکیه یا قبرس افراد سرمایه گذار معمولا در این کشورها ساکن می شوند. اطلاع از شرایط اشتغال و آینده کاری در هر دو کشور می تواند روی انتخاب افراد تاثیر گذار باشد. با توجه به نرخ بیکاری در این دو کشور می توان به وضعیت اشتغال آن ها پی برد. نرخ بیکاری در قبرس شمالی حدود 7 درصد و در کشور بزرگ ترکیه دو برابر یعنی نزدیک به 12 درصد است. بنابراین میزان اشتغال در کشور قبرس شمالی بیشتر بوده و افراد کمی در این کشور بیکار هستند.

برخلاف کشور ترکیه که به وضعیت اشتغال مهاجران اهمیت زیادی نمی دهد، کشور قبرس شمالی برای مهاجران کار فراهم می کند. به دلیل ترغیب افراد به سرمایه گذاری در کشور قبرس شمالی و روند رو به رشد این کشور مشاغل زیادی به وجود آمده است. افرادی که در زمینه های فنی مهارت داشته باشند می توانند به عنوان استادکار در قبرس شمالی مشغول به کار شوند. آینده کاری مشاغلی مانند آرایشگری، تعمیرات، حسابداری، کابینت سازی، ساختمان سازی و غیره در قبرس شمالی بسیار روشن بوده و جای پیشرفت دارد. درآمد افراد شاغل در قبرس شمالی بالا بوده و با توجه به ساعات کاری مشخص می شود. نکته مثبت کشور قبرس شمالی این است که به افراد دارای ویزای کار بعد از دو سال اجازه می دهد تا همسر و کودکان زیر 18 سال خود را به این کشور بیاورد.

مقایسه وضعیت اشتغال در قبرس و ترکیه

مقایسه پاسپورت ترکیه و قبرس

یکی از مواردی که برای مقایسه سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه بهتر است یا قبرس، به آن توجه می شود نوع پاسپورت این کشورها است. پاسپورت کشور ترکیه با رتبه 50 جهانی این امکان را به شما می دهد که بدون ویزا به 90 کشور جهان سفر کنید. وضعیت قبرس جنوبی از این لحاظ بهتر بوده و پاسپورت این کشور رتبه 34 جهانی را داراست. با کمک پاسپورت قبرس جنوبی می توان به حدود 170 کشور جهان بدون دریافت ویزا سفر کرد. از نظر اعتبار پاسپورت ترکیه نسبت به پاسپورت قبرس شمالی با ارزش تر است و کشورهای مختلف آن را معتبر می دانند.

مقایسه قیمت خانه و هزینه‌ های زندگی در ترکیه و قبرس

آیا می دانید خرید خانه در قبرس شمالی ارزان تر است یا ترکیه؟ قیمت خرید ملک در کشور ترکیه با توجه به منطقه و متراژ مشخص می شود؛ اما به طور میانگین حداقل 4 میلیارد تومان برای خرید خانه در ترکیه باید در نظر گرفته شود. این مبلغ برای خرید یک خانه مناسب در شهر استانبول بوده و برای خانه 70 متری در نظر گرفته می شود. قیمت متری خانه در شهرهای مختلف متفاوت بوده و بین 16 هزار تا 13 میلیون لیر متفاوت می باشد. قیمت خرید ملک در کشور قبرس شمالی از حدود 60 هزار پوند یا همان 4 میلیارد برای خرید یک خانه معمولی در شهرهای متوسط این کشور بیان شده است. هر چه خانه به اماکن تفریحی و گردشگری نزدیک تر باشد ارزش آن نیز بالاتر خواهد رفت. بنابراین قیمت خرید ملک در این دو کشور تقریبا مشابه می باشد.

هزینه زندگی در دو کشور قبرس شمالی و ترکیه در بیشتر موارد شبیه به هم است؛ البته برخی قیمت ها در این دو کشور متفاوت خواهد بود. هزینه خرید مواد غذایی و حتی اجاره خانه در کشور قبرس شمالی کمتر از ترکیه است؛ اما کالاهای وارداتی در ترکیه با قیمت مناسب تری به فروش می رسند. میزان تولید در قبرس شمالی پایین بوده و بسیاری از کالا ها را از ترکیه وارد می کند. یکی از مواد دیگری که وجود دارد بازار خودرو و تنوع خودروها در این کشورها است که در این بخش قبرس شمالی قیمت پایین تر و تنوع بیشتری را ارائه می دهد. مردم این کشور به دلیل سطح درآمد مناسب معمولا زندگی خوبی داشته و از پس مخارج خود بر می آیند.

هزینه زندگی در قبرس در مقایسه با ترکیه

مقایسه وضعیت اقتصادی ترکیه با قبرس

برای پاسخ به سوال خرید خانه در قبرس شمالی ارزان تر است یا ترکیه؟ وضعیت اقتصادی این کشورها اهمیت خیلی زیادی دارد. شما زمانی که اقدام به خرید ملک در یک کشور خارجی می کنید باید نگاهی به اقتصاد این کشور داشته باشید. مهم ترین منبع اقتصادی کشور قبرس شمالی از طریق گردشگری و صنعت توریست است. قبرس شمالی کشور کوچکی بوده که از نظر منابع و صنایع با کمبودهایی روبرو می باشد. سیاست این کشور تامین منابع اقتصادی از طریق جذب توریست و گردشگری است. درآمد مردم در قبرس شمالی با واحد لیر بوده اما خانه و ماشین را باید با واحد پوند خریداری کنند. به دلیل کوچک بودن این کشور میزان نقدینگی پایینی داشته و اقتصاد آن ثبات خیلی بالایی ندارد. در مقابل اقتصاد کشور ترکیه بسیار قوی بوده و همکاری خوبی با کشورهای منطقه دارد. ارزش املاک در ترکیه بسیار بالا بوده و خرید و فروش ملک در این کشور شرایط خاص خود را دارد.

مقایسه وضعیت سیاسی ترکیه با قبرس

برای خرید ملک در ترکیه یا قبرس باید به وضعیت سیاسی این کشورها توجه کنید. قبرس شمالی از کشور قبرس جنوبی جدا شده و تحت کنترل ترکیه قرار گرفته است. در واقع قبرس شمالی از سیاست ترکیه پیروی می کند اما در این زمینه عملکرد ضعیف تری نسبت به ترکیه دارد. در کشور قبرس شمالی با سیاست های پیچیده و کم ثبات، شرایط سیاسی ضعیفی مشاهده می شود. سیاست کشور قبرس شمالی وابسته به ترکیه است و به همین دلیل پیشرفت خیلی زیادی نسبت به ترکیه ندارد.

مقایسه میزان رشد قیمت ملک در ترکیه به نسبت قبرس

آیا می دانید که خرید خانه در قبرس شمالی ارزان تر است یا ترکیه؟ میزان رشد قیمت ملک در بازار این دو کشور متفاوت بوده و روی سوددهی سرمایه گذاری در این زمینه تاثیر دارد. طبق آمارهایی که توسط مراجع رسمی قبرس شمالی اعلام شده رشد قیمت املاک بسیار بالا بوده و حدود 8 تا 10 درصد افزایش نسبت به سال گذشته دارد. به دلیل تبلیغات گسترده در این کشور افراد زیادی خواهان خرید خانه در قبرس شمالی هستند.

 

عواملی مانند دادن پیش پرداخت تنها 30 درصد، اقساط بلند مدت، دادن کمسیون بالا به مشاوران املاک همگی در افزایش قیمت ملک تاثیرگذار هستند.

کشور قبرس شمالی روی جذب سرمایه تمرکز کرده و شرایط مناسبی برای خرید ملک در این کشور فراهم شده است. در واقعیت به دلیل نداشتن منابع و تنوع کم خانه ها در قبرس شمالی این روند خیلی پایدار نخواهد بود. در مقابل کشور ترکیه به دلیل ثبات اقتصادی بسیار مناسبی که دارد توانسته رشد قیمتی خوبی را تجربه کند. بر اساس آمارهای به دست آمده در ترکیه در برخی مناطق قیمت خانه تا 40 درصد افزایش پیدا کرده است.

مقایسه-خرید-ملک-در-قبرس-با-ترکیه

حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در قبرس نسبت به ترکیه

در مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس شمالی به بودجه خود نگاه کنید. برای خرید خانه در کشورهای مختلف حداقل هزینه هایی وجود دارد که با توجه به قیمت خانه و نرخ تورم به صورت ماهانه قابل تغییر است. زمانی که تصمیم به سرمایه گذاری در بازار مسکن کشورهای خارجی می گیرید باید توجه داشته باشید که چقدر سرمایه نیاز است؟ برای خرید ملک در ترکیه و قبرس حداقل های مختلفی در نظر گرفته می شود. شما برای سرمایه گذاری از طریق ملک در ترکیه به حدود 75 هزار دلار نیاز دارید. این هزینه برای خرید یک خانه مسکونی بوده که به دنبال آن اقامت دو ساله و قابل تمدید دریافت می کنید. در صورتی که بودجه خرید شما تا 400 هزار دلار باشد امکان دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه را خواهید داشت. در شرایط پیش فروش نیز باید حدود 50 درصد مبلغ را به عنوان پیش پرداخت بدهید و اقساط آن را در مدت 12 تا 60 ماه تکمیل کنید.

در کشور قبرس شمالی برای خرید خانه باید حداقل مبلغ 300 هزار یورو داشته باشید که در این صورت اقامت دائمی این کشور را نیز به دست خواهید آورد. حدود 200 هزار یورو از این مبلغ باید به صورت نقدی پرداخت شده و بقیه در زمان مشخص شده پرداخت می شود. امکان دریافت پاسپورت قبرس شمالی با خرید ملک وجود ندارد. بنابراین شما باید با توجه به میزان بودجه خود برای خرید ملک یکی از این دو کشور را انتخاب کنید.

حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در قبرس نسبت به ترکیه

مقایسه وضعیت اقامت با خرید ملک در ترکیه به نسبت قبرس

امکان دریافت اقامت کشورهای ترکیه و قبرس شمالی با خرید ملک وجود دارد. در گذشته دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه کار آسانی بود؛ اما در حال حاضر با قوانین جدید شرایط دریافت اقامت سخت شده است. اما در مورد قبرس شمالی شما به راحتی با خرید ملک اقامت دائم این کشور را به دست می آورید. اگر در زمینه مهاجرت و مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس شمالی سوالاتی دارید می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما به پاسخ سوالات خودتان برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پروژه‌های امیرال اینوستمنت در قبرس شمالی