نکات افتتاح حساب برای دانشجویان در قبرس

افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی

در این مقاله با عنوان افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی با شما همراه هستیم. مهاجرت به قبرس شمالی و سرمایه گذاری در این کشور مدت هاست به عنوان یکی از گزینه های مهاجرت مطرح میشود. روابط خوب این کشور با ترکیه، نزدیک بودن به خاک ایران و عدم نیاز به ویزا (برای مهاجران ایرانی) از جمله دلایل محبوبیت این کشور است.

افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی و خرید ملک در این کشور از جمله محبوب ترین راه ها برای سرمایه گذاری در خارج از کشور محسوب میشوند.

همه چیز درباره افتتاح حساب در قبرس شمالی

مزایای افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی

افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی از جمله مهمترین اقدامات پس از ورود به این کشور است. فرقی نمیکند به قصد ادامه تحصیل و زندگی به این کشور مهاجرت نموده اید یا مسافرت و گذراندن اوقات فراغتتان. در هر صورت افتتاح حساب بانکی از جمله واجبات است.

از جمله دلایل محبوبیت افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی این است که به دلیل قوانین مالیاتی مناسب از جمله بهترین کشورها برای سرمایه گذاری محسوب میشود. همچنین کشور قبرس شمالی روابط خوب و دوستانه ای با سایر کشورها دارد. به همین دلیل تجارت و استفاده از فرصت های اقتصادی آن برای رسیدن به سود بیشتر توصیه میشود.

قانون افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی

قانون افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی چیست؟ برای باز کردن حساب بانکی در قبرس شمالی به کارت شناسایی و آدرس محل اقامتتان در این کشور نیاز خواهید داشت. البته این موارد شرط همه بانک ها برای افتتاح حساب نیست. در برخی از بانک ها افراد میتوانند با ارائه محل سکونت در دیگر کشورها و گذرنامه یا شناسنامه کشور خودشان اقدام به افتتاح حساب نمایند. کارت اقامت شما برای بازکردن حساب در این کشور باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.

در صورتی که برای افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی از ارائه مدارک هویتی تان خودداری نمایید، امکان باز کردن حساب برای شما وجود نخواهد داشت. توجه داشته باشید که همکاری با گروه های تروریستی، انجام فعالیت های مجرمانه و مواردی مانند قاچاق و پولشویی مانع از افتتاح حساب در بانک های این کشور خواهد بود.

قوانین افتتاح حساب در قبرس شمالی

مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی

برای افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی به مدارکی همچون کپی پاسپورت و کپی کارت شناسایی معتبر نیاز خواهید داشت. ممکن است برخی بانک ها کپی محضری مدارک شناسایی را درخواست کنند. همچنین به یک مدرک برای اثبات نشانی تان نیاز خواهید داشت. بهترین نمونه از مدرک نشانی قبض های آب و برق به همراه ذکر آدرس محل سکونتتان است. البته از مدت زمان صدور این قبض نباید بیش از 6 ماه زمان گذشته باشد.

همچنین لازم است حدود 3 ماه از مدت زمان اقامت شما در این کشور گذشته باشد. برای افتتاح حساب باید فرم درخواست صادر شده توسط بانک مورد نظرتان را پر کنید. مشخص نمودن وضعیت اعتباری در بانکی که پیشتر در آن حساب داشته اید نیز از جمله مدارک مورد نیاز است. همچنین لازم است اطلاعاتی درباره چرایی نیاز به افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی ارائه نمایید. توجه داشته باشید که ممکن است بانک های مختلف مدارک مختلفی را از متقاضی طلب کنند، اما افتتاح حساب در بیشتر بانک ها با مدارک ذکر شده ممکن خواهد بود.

علاوه بر موارد ذکر شده میتوان به گواهی اقامت و امضای اظهارنامه مالیاتی به عنوان مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی اشاره کرد. در این کشور گواهینامه به عنوان مدرک هویتی برای باز کردن حساب مورد تایید نیست.

مراحل افتتاح حساب در بانک های قبرس شمالی

برای افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی لازم است با در دست داشتن مدارک ذکر شده به یکی از شعب بانک مورد نظرتان مراجعه نمایید. در مرحله بعد لازم است فرم درخواست مربوط به افتتاح حساب را تکمیل نمایید. برای افتتاح حساب لازم است مبلغ 100 لیر پرداخته شود. کارت بانکی حداکثر پس از 15 روز به آدرس شما ارسال خواهد شد. البته بانک هایی مثل Credit west کارت بانکی شما را در همان لحظه تحویل خواهند داد.

صفر تا صد مراحل افتتاح حساب در قبرس شمالی

افتتاح حساب در بانک های قبرس برای ایرانیان

ایرانیان نیز میتوانند به سادگی در این کشور حساب بانکی باز کنند. در صورتی که قصد دارید عملیات افتتاح حساب را به صورت آنلاین انجام دهید، این امکان برای شما وجود خواهد داشت. برای این کار کافی است به وب سایت بانک مورد نظرتان مراجعه نمایید و اپلیکیشن آن را روی تلفن همراه خود نصب کنید. در مراحل بعدی باید مدارک مربوطه و عکس خود را اسکن نمایید. همچنین برای احراز هویت لازم است از خود یک عکس به صورت سلفی بگیرید. در مراحل بعدی با مطالعه شرایط و ضوابط بانک مورد نظر اذعان خواهید داشت که آنها را پذیرفته اید و مشخصات مالی و هویتی خود را وارد خواهید کرد. توجه داشته باشید که برای دریافت کارت بانکی باید به صورت حضوری به بانک مراجعه نمایید.

افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان در قبرس شمالی

افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی برای دانشجویان با ارائه مدرک اشتغال به تحصیل ممکن است. البته شما میتوانید از مدارک مربوط به اقامت خود نیز کمک بگیرید. برای دریافت نامه اشتغال به تحصیل لازم است پس از ثبت نام در دانشگاه درخواست خود را ارائه نمایید. مشخص نمودن آدرس محل زندگی یکی دیگر از موارد لازم برای افتتاح حساب در این کشور است. سند یا قولنامه خانه و نامه خوابگاه برای اثبات آدرس محل سکونت تان کفایت میکند. ایش بانک و زراعت بانک دو مورد از محبوب ترین بانک ها برای دانشجویان هستند.

بسیاری قبرس شمالی را بهشت مالیاتی مینامند چرا که مالیات بر دارایی در آن بسیار پایین است و یکی از بهترین منابع برای سرمایه گذاری بر روی املاک و مستقلات است.

نکات افتتاح حساب برای دانشجویان در قبرس

نحوه افتتاح حساب بانکی در قبرس به عنوان فردی غیر مقیم

در صورتی که مقیم این کشور نیستید باید دلایل خود را برای افتتاح حساب شرح دهید. سادگی در معاملات، امنیت بیشتر وجوه مالی که در اختیار شماست و حتی کار آفرینی در این کشور میتوانند از جمله دلایل نیاز به افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی باشند. مدارک هویتی مانند گذرنامه و شناسنامه کشور محل سکونت برای افتتاح حساب افراد غیر مقیم ضروری است. همچنین کشور شما نباید در لیست کشورهای OFAC باشد.

نرخ سود بانکی در قبرس شمالی

نرخ سود بانکی در قبرس شمالی به صورت ماهانه و سالانه محاسبه میشود. به صورت کلی نرخ بهره سپرده های طولانی مدت از 4.12 درصد تا 4.28 درصد متغیر است. این نرخ بهره کمتر از میانگین 4.34 درصدی نرخ بهره است. به همین دلیل توصیه میشود برای تولید سرمایه به فکر بهره حساب بانکی خود نباشید.

معرفی بهترین بانک های قبرس شمالی

تمرکز بیشتر بانک ها در قبرس شمالی بر مدیریت ثروت خصوصی و تجارت است اما بانک های زیادی وجود دارند که خدمات مربوط به حساب های جاری، وام، بیمه، خدمات تلفنی مشتریان و بانکداری آنلاین را ارائه میدهند. بانک هلنیک، بانک قبرس و آلفا بانک از جمله بزرگترین بانک های قبرس هستند که میتوانید برای افتتاح حساب در آن ها اقدام نمایید. آلفا بانک دارای یک سایت انگلیسی است، این مسئله به معنی اهمیتی وافری است که این بانک به مشتریان خارجی خود میدهد. همچنین در سراسر کشور شعب و دستگاه های خودپرداز متعلق به این بانک به ارائه خدمات میپردازند. برنامه های کاربردی آنلاین برای انواع خدمات، بانکداری آنلاین و کارت های اعتباری دارای برگشت نقدی نیز از جمله خدمات ارائه شده توسط این بانک است.

یورو بانک یکی دیگر از بانک های قبرس است. این بانک بیشتر یک بانک تخصصی است که تمرکز آن بر خدمات شرکت محور و مدیریت ثروت است. البته مواردی چون افتتاح حساب شخصی و استفاده از اپلیکیشن بانکداری آنلاین نیز در این بانک قابل انجام است.

توجه داشته باشید که بانک های قبرس شمالی محدود به لیست بالا نیستند و شما امکان افتتاح حساب در بانکهایی چون، بانک خاور نزدیک، بانک HSBC و کوپ بانک را نیز خواهید داشت. تمام خدمات مربوط به بانکداری از جمله حساب های چند ارزی، افتتاح حساب جاری و پس انداز، اعطای وام و دریافت کارت اعتباری در این بانک ها انجام میشود.

بانک هلنیک یکی از بهترین گزینه ها برای افتتاح حساب بانکی در قبرس شمالی است. این بانک دارای یک سایت انگلیسی جامع و کاربردی است، همچنین دستگاه های خودپرداز و شعب این بانک در سراسر کشور موجودند. دانشجویان، کارگران موقت و ساکنین دائمی قبرس از جمله مشتریان بانک هلنیک هستند.

معرفی بهترین بانک های قبرس شمالی

انواع حساب‌های بانکی قبرس شمالی

حساب های شخصی، استخدامی، شرکتی، پس انداز، برون مرزی، تجاری، حساب ارزی، حساب جاری، حساب فلزات گرانبها، حساب پس انداز و حساب سرمایه گذاری و … از جمله انواع حساب های بانکی در قبرس شمالی هستند.

خدمات بانکی بانک های قبرس شمالی

از جمله جالب ترین خدمات بانک ها در قبرس شمالی ایجاد امکان مشاوره های سرمایه گذاری برای مشتریان است. همچنین میتوانید از وام های ارائه شده در این بانک ها مانند وام مسکن استفاده کنید. بازکردن حساب های ISA یکی دیگر از امکانات این بانک هاست. از جمله مزایای این حساب ها این است که از پرداخت انواع مالیات معاف هستند. مبادلات ارز خارجی و امکان انجام معاملات فلزات گرانبها از دیگر خدمات بانکداری در قبرس شمالی هستند.

خدمات ارزی در بانک‌های قبرس شمالی

امکان معامله با ارزهای بین المللی را میتوان یکی از مهمترین خدمات ارزی ارائه شده توسط این بانک ها دانست. مشتریان بانک امکان معامله با هر ارزی را خواهند داشت که از جمله آن ها میتوان به یورو، دلار و فرانک اشاره کرد.

بانکداری آنلاین قبرس شمالی

خدمات بانکداری آنلاین در بیشتر بانک های قبرس شمالی ارائه میشود. جابه جا کردن پول، پرداخت قبوض و مشاهده موجودی از جمله ابتدایی ترین امکانات در بانکداری آنلاین است. البته برای این که بتوانید از خدمات مربوط به بانکداری آنلاین در قبرس شمالی استفاده کنید لازم است اطلاعاتی همچون ایمیل، آدرس محل سکونت و شماره تماس خود را ارائه نمایید. İktisat bank یکی از بانک هایی است که خدمات بانکداری آنلاین را ارائه مینماید. توجه داشته باشید که برای استفاده از خدمات مربوط به بانکداری آنلاین ابتدا باید موفق به افتتاح حساب شده باشید. البته در بانک هایی مثل Credit west امکان افتتاح حساب به صورت آنلاین را نیز خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پروژه‌های امیرال اینوستمنت در قبرس شمالی