نمایی از شهر گیرنه قبرس

معرفی بهترین شهرهای قبرس شمالی برای زندگی

قبرس، یک کشور جزیره ای و یکی از اعضای اتحادیه اروپا (از سال 2004) است که در حوضه لوانتین دریای مدیترانه، جنوب ترکیه و غرب سوریه و لبنان واقع شده است و اغلب مردم در ان ترک زبان بوده و از سال 1983 دارای دو زبان رسمی ترکی و یونانی هستند. در این مقاله به معرفی بهترین شهرهای قبرس شمالی برای زندگی و جاذبه ها و موقعیت های موجود در هر شهر خواهیم پرداخت .

این جزیره زیبا، میراث تاریخی غنی، سواحل زیبا، مناطق داخلی کوهستانی باشکوه، فرهنگی غنی دارد و همیشه در طول تاریخ محل عبور مرور مردمان فنیقی ، ایرانی ها، مصری ها، یونانی ها، بیزانسی ها، رومی ها، ونیزی ها، عثمانی ها و انگلیسی ها بوده است. این جزیره از نظر جغرافیایی در منطقه ای فی ما بین اسیا و اروپا و 326000 نفر جمعیت دارد.این کشور، تقاطع فرهنگ های مختلف و همچنین دارای استراحتگاه های ساحلی بسیاری هستند که می توانید اقامتی شگفت انگیز را در آنها سپری کنید.

آشنایی با بهترین شهرهای قبرس شمالی برای زندگی

در مقدمه معرفی بهترین شهر قبرس شمالی برای زندگی ابتدا به نام انها خواهیم پرداخت که عبارتند از: نیکوزیا (پایتخت)، لارناکا، فاماگوستا، لفکه، لیماسول، پروتاراس، گیرنه، آجیا ناپا، آکاماس و پافوس. در ادامه برخی از این شهرها را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

جدول معرفی بهترین شهرهای قبرس شمالی و هزینه زندگی در آنها 

متوسط هزینه زندگی بین 700 تا 2000 پوند در ماه

شهر گیرنه 

متوسط هزینه زندگی بین 700 تا 1800 پوند در ماه

شهر نیکوزیا

متوسط هزینه زندگی 1059 دلار در ماه 

شهر فاماگوستا

متوسط هزینه زندگی از 800 پوند در ماه 

شهر لفکه 

شهر گیرنه (کارینیا) در قبرس شمالی

گیرنه یکی از شهرهای ساحلی قبرس شمالی است، این شهر یکی از کوچکترین و در عین حال باستانی ترین و بهترین شهرهای قبرس شمالی برای زندگی می باشد. گیرنه در واقع شامل دو شهر است، “کاتو گیرنه” که در اطراف بندر کوچک آن گسترش یافته است و “آنو گیرنه” که بیشتر به سمت جنوب امتداد دارد.

محیط زیبایی که در آن ساخته شده است، با رشته کوه پنتاداکتیلوس در جنوب آن، در نتیجه ترکیب کوه و دریا و آثار باستانی داخل و خارج شهر، شهرت گردشگری بین المللی به آن بخشیده و آن را به یکی از بهترین شهرهای قبرس برای زندگی تبدیل کرده است. یک کشتی باستانی غرق شده از یک کشتی تجاری یونانی مربوط به چهارم قبل از میلاد نیز در منطقه دریایی این شهر پیدا شد. این یافته مهم باستان شناسی در سطح بین المللی به عنوان “کشتی گیرنه” شناخته می شود.

قله های کوه گیرنه، با رشته کوه پنتاداکتیلوس و دامنه کوه هایی که دریا را لمس می کنند، مناظر شگفت انگیز این شهر را تشکیل می دهند. مجموعه ای از قلعه های چشمگیر مانند آگیوس هیلاریون ، بوفاونتو و کانتارا بر روی قله های کوه های مهم استراتژیک ساخته شده اند. صومعه بلاپایس در تپه های شرق گیرنه در قرن سیزدهم پس از میلاد ساخته شد.

تحصیل در این شهر با وجود دانشگاه آمریکایی گیرنه امکان پذیر بوده و این شهر را به مقصدی جذاب تبدیل می کند.

همچنین اگر به دنبال مهاجرت به این کشور هستید خرید ملک در گیرنه قبرس شمالی هم یک گزینه مناسب می باشد .

نمایی از شهر گیرنه قبرس

علاوه بر بناهای تاریخی و جاذبه‌های دیدنی، در سراسر منطقه گیرنه، معابد زیادی نیز خواهید دید. مهمترین آنها کلیسای فرشته میکائیل، قدیس حامی شهر واقع در کاتو گیرنه، کلیسای آگیوس جورجیوس، در آنو گیرنه با اهمیت تاریخی و همچنین کلیساهای پاناگیا کریسوپلیتیسا، کریسوکاوا، آجیا ماورا، Agios Dimitrios، Panagia Glykiotissa و غیره.

گیرنه در سالهای ماقبل تاریخ (1300 قبل از میلاد) توسط آخائیان مستعمره شد. بر اساس اساطیر یونانی، گیرنه توسط قیفاس و پراکساندر آخایی ها پس از بازگشت از جنگ تروا به سرزمین خود تأسیس شد و نام شهر خود، گیرنه، واقع در آخایا را به آن دادند.

در دوران باستان، گیرنه یکی از پادشاهی های یونانی مهم قبرس بود . در طول قرون 11 و 12 میلادی، بیزانسی ها با ساختن قلعه ای آن را مستحکم کردند که تا به امروز در بندری که به نام قلعه گیرنه معروف است، این بنا پابرجا بوده و قابل مشاهده و بازدید است.

در سالهای 1210-1233 امپراتور آلمان فردریک دوم سعی کرد قبرس را تحت حاکمیت خود درآورد و در سپتامبر 1570 به ترکان عثمانی (1570-1878) تحویل داده شد. در دوره حکومت بریتانیا (1878-1960) توسعه محدودی را تجربه کرد. پس از استقلال قبرس در سال 1960 ، گیرنه با سرعت زیادی به ویژه از نظر گردشگری شروع به توسعه کرد.

شهر نیکوزیا در قبرس شمالی

در مرکز جزیره قبرس شمالی، نیکوزیا، ترودوس و رشته‌ای از کوه‌ها، از جمله کوه معروف المپوس وجود دارد که به ارتفاع 1952 متر می‌رسد. نیکوزیا، پایتخت، یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان و جزو بهترین شهرهای قبرس شمالی برای زندگی به حساب می آید. منظره پانوراما در موزه لدرا، قدم زدن در مرکز قدیمی با پای پیاده، بازدید از بسیاری از موزه‌ها در شهر قدیمی ونیزی، موزه بیزانس یا موزه قبرس از جمله کارهایی است که توصیه می شود در نیکوزیا و بازدید از ان حتما تجربه کنید.

همچنین این شهر با داشتن دانشگاه نیکوزیا قبرس به یکی از جذاب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی هم تبدیل شده است.

بر اساس اساطیر یونانی، نیکوزیا یک آژیر، یکی از دختران آخلوس و مپومن بود و نام او به عنوان “ماده سفید” ترجمه می شود. در زمان های قدیم این شهر لدرا نام داشت و یکی از پادشاهی های باستانی قبرس بود. نیکوزیا به عنوان پایتخت قبرس برای بیش از هزار سال، در طول مسیر توسط فرانک ها، ونیزی ها، عثمانی ها و انگلیسی ها اشغال شد. امروزه این همزیستی هوای شرقی و اروپایی هویت منحصر به فرد خود را به نیکوزیا بخشیده است.

تصویری از شهر نیکوزیا قبرس شمالی

این بنا بر روی رودخانه Pediaos ساخته شده است و توسط دیوارهای قرون وسطایی بزرگی که توسط ونیزی ها ساخته شده است احاطه شده است. این نیز مشخصه شهر است، در سفر به نیکوزیا قطعا با این بناهای تاریخی با شکوه مواجه خواهید شد که با سنگرها و دروازه های دیواره ای شما را به دوران باستان خواهد برد و تجربه ای متفاوت از تاریخ و جغرافیا در اختیار شما خواهد گذاشت.

شهر فاماگوستا در قبرس شمالی

فاماگوستا، شهری به سرعت در حال توسعه می باشد که در حال حاضریکی از مراکز توریستی، تجاری، مالی و فرهنگی قبرس شمالی می باشد. بخشی از این شهر دارای بافت جمعیتی ترک نشین بوده که در کنار سایر ملیت های مهاجر به فاماگوستا با یکدیگر زندگی می کنند. جالب است بدانید بخش هایی از این شهر که مربوط به دوران باستان است به دلیل انکه امروزه بدون استفاده باقی مانده است، با اسم هایی مانند “شهر ارواح” یا “شهر مرده” توصیف می شود.

فاماگوستا در ساحل جنوب شرقی جزیره قبرس واقع شده است. این شهر زمانی یک استراحتگاه شیک محبوب بود که به خاطر مهمانی‌های ساحلی پرهیاهو و استراحتگاه های واقعاً مجللش معروف بود. فاماگوستای امروزی ظاهر یک شهر ارواح را به خود گرفته و سفر به اینجا به فرصتی برای غوطه ور شدن در تاریخ تبدیل شده است. ساختمان‌های قدیمی تنها و خرابه‌هایی که با دقت محافظت می‌شوند به سال 1974 برمی گردند. فاماگوستا با حال و هوای گذشته احاطه شده است. علاوه بر مناظر جالب، گردشگران همیشه سواحل تمیز، رستوران های رنگارنگ و طیف عظیمی از احساسات را در این شهر که جزو بهترین شهرهای قبرس شمالی هست خواهند یافت.

همچنین خرید ملک در فاماگوستا یکی از جذاب ترین گزینه ها برای سرمایه گذاران خارجی در این کشور است.

تصویری از شهر فاماگوستا قبرس شمالی

شهر لفکه در قبرس شمالی

این شهر که در یونانی Lefka ( Λεύκα ) و در ترکی Lefke نامیده می شود، در 62 کیلومتری شرق نیکوزیا (از طریق نقطه عبور Astromeritis) واقع شده است. این شهر به لحاظ جغرافیایی، واقع در ارتفاع 129 متری، در قلب یک منطقه بسیار حاصلخیز قرار دارد. این شهر با حفظ ساختار تاریخی خود در سال های اخیر دچار توسعه و دگرگونی قابل توجهی شده است.

یکی از تفاوت های این شهر با باقی شهرهای قبرس شمالی این است که این شهر به دریا دسترسی ندارد،  لفکه اکنون دارای دو سایت باستانی مجاور (وونی و سولی) و میراث معماری جالب عثمانی با یک قنات (1609)، چند خانه زیبای بورژوازی از سال های 1900-1930 و سه مسجد است: Aşağı (“از پایین”، 1901). اورتا (“وسط”، 1904،) و پیری مهمت پاشا. اخیراً لفکه به لطف شهرت بین المللی استاد بزرگ صوفی شیخ ناظم به یک مکان مهم زیارتی تبدیل شده است.

لفکه همراه با تاریخ خود دارای زیبایی های طبیعی خیره کننده ای است که مطمئناً تأثیر ماندگاری را در ذهن و یاد بازدیدکنندگان به جا می گذارد. این شهر توسط تپه‌ها و کوه‌ها احاطه شده است و آب‌های آبی شفاف دریای مدیترانه در فاصله کوتاهی قرار دارند. یکی از مکان‌های دیدنی لفکه، خرابه‌های سولی و کاخ وونی است، جایی که بازدیدکنندگان می‌توانند شهر باستانی سولی را کشف کنند و از مناظر خیره‌کننده اطراف لذت ببرند.

همچنین اگر قصد تحصیل در این شهر را دارید دانشگاه اروپایی لفکه می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

منطقه لانگ بیچ

مجله فوربس ایسکله را یکی از بهترین مناطق ساحلی در جهان معرفی کرد و اینجاست که لانگ بیچ در جایگاه نخست قرار می گیرد. لانگ بیچ با پارکینگ وسیع و دارا بودن یک مسیر دویدن و دوچرخه‌سواری، برای ورزش صبحگاهی یا دویدن آخر هفته با خانواده عالی است. این شهر با دسترسی به ساحل با شن های طلایی توجه بسیاری از سرمایه گذاران و توریست ها اروپایی را برای زندگی را به خود جلب کرده است .
لانگ بیچ در ایسکله بدون شک یکی از محبوب ترین سواحل قبرس شمالی است که کیلومترها در امتداد خط ساحلی کشیده شده است، با ماسه سفید، صندلی های آفتابگیر و بارهای ساحلی. این شهر در شبه جزیره کارپاس واقع شده است و به دلیل طبیعت دست نخورده خود، از جمله برخی از بهترین سواحل شنی و باغ های زیتون در قبرس، کلیساهای باستانی، به عنوان یکی از بهترین شهرهای قبرس شناخته می شود.

هزینه زندگی در شهرهای قبرس شمالی

متوسط هزینه زندگی در شهرهای قبرس شمالی عددی بین 350 تا 600 دلار است. در سال های اخیر، قبرس شمالی به رتبه های مکان های بین المللی برای در نظر گرفتن مهاجران ارتقا یافته است. همچنین، برخی از مشتریانی که در ابتدا در ترکیه خانه خریدند، بعداً به دنبال یک سبک زندگی جایگزین به قبرس شمالی نقل مکان کردند. بنابراین هنگامی که به دنبال مکان هایی برای زندگی هستید، قبرس شمالی چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

به طور کلی، قبرس شمالی مکانی دوست داشتنی برای زندگی است. دلیل آن این است که بسیاری از مهاجران بالقوه که به دنبال زندگی در خارج از کشور هستند. قبرس شمالی با جمعیت کم حدود 400000 نفر، پتانسیل زیادی برای رشد و گسترش دارد.

ویدیو توضیحات جامع هزینه های زندگی در قبرس شمالی

 

اب و هوای مناسب و طبیعت زیبا در کنار تاریخ و اقتصاد در حال رشد و توسعه از مزیت های این کشور می باشد. بیش از 120 مایل ماسه های طلایی، خلیج های منزوی و خلیج های سرپناه که به آرامی توسط آب های شفاف کریستالی پوشیده شده اند از دیگر زیبایی های قبرس شمالی می باشد.

قبرس یکی از جذاب ترین کشورها برای مسافرانی است که می خواهند به قاره اروپا سفر کنند، کشوری بسیار زیبا و جدای از آن ارزان. این کشور مقصد مناسبی برای سفر در هر زمان از سال است، زیرا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مقصدی با هزینه مناسب برای گردشگران است. و با هواپیما از سرتا سر کشورهای اتحادیه اروچا قابل دسترسی است.

نکاتی درباره هزینه زندگی در قبرس شمالی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پروژه‌های امیرال اینوستمنت در قبرس شمالی