دانشجویی در خوابگاه در قبرس

خوابگاه دانشجویی در قبرس

خوابگاه در قبرس دغدغه اکثر افرادی است که با هدف تحصیل در قبرس شمالی وارد این کشور می شوند. قبرس یکی از مقاصد محبوب برای دانش آموزان و دانشجویان است که میخواهند در کشورهای خارجی تحصیل کنند. در این کشور، خوابگاههای دانشگاهی برای اقامت دانشجویان بسیار معمول است و اغلب دانشگاهها خوابگاه هایی را برای دانشجویان خارجی فراهم میکنند. این خوابگاه ها دارای شرایط مختلفی می باشند که در این مقاله به آنها اشاره شده است خوابگاههای دانشگاهی در قبرس اغلب دارای امکاناتی مانند اینترنت پرسرعت، آشپزخانه، سالنهای تحریر، سالن ورزشی و فضاهای اجتماعی هستند.

همچنین، بسیاری از خوابگاهها دارای اتاقهای دو تخته و سه تخته می باشند که دانشجویان می توانند با دیگران اتاق را به اشتراک بگذارند. هزینه اقامت در خوابگاههای دانشگاهی در قبرس متفاوت است و به عواملی مانند مکان، امکانات و نوع اتاق بستگی دارد. با این حال، هزینه اقامت در خوابگاهها معمولا ارزانتر از اجاره آپارتمان یا سکونت در هتل است.

ویدیو خوابگاه دانشگاه بین المللی قبرس و امکانات ان 

همچنین پیش از مطالعه ادامه مقاله هم از شما دعوت میکنیم در صورت علاقه حتما ویدیو زیر را مشاهده کنید تا بدانید قدم به قدم پس از ورود به قبرس به عنوان دانشجو باید چه اقداماتی انجام دهید

خوابگاههای قبرس شمالی

 خوابگاههای قبرس شمالی برای دانشجویانی که در دانشگاههای قبرس شمالی تحصیل میکنند، فراهم شده اند. خوابگاهها در مناطق مختلف شهرهای قبرس شمالی واقع شده اند و اغلب به صورت آپارتمانهای بزرگ با اتاقهای دو یا چند تخته ساخته میشوند. خوابگاههای دانشگاهی در قبرس شمالی معمولا شامل امکاناتی مانند اینترنت پرسرعت، پارکینگ، آشپزخانه، سالنهای تحریر، سالن ورزشی و فضاهای اجتماعی هستند. همچنین، بسیاری از خوابگاهها دارای سیستم امنیتی ۲۴ ساعته هستند تا امنیت دانشجویان را تامین کنند. 

لیست خوابگاه های دانشجویی قبرس 

خوابگاه های شهر نیکوزیا

http://lefkosaogrenciyurdu.com/
خوابگاه دانشگاه بین المللی قبرس https://www.ciu.edu.tr/en/student-life/accommodation/student-housing-rules
خوابگاه دانشگاه اروپایی قبرس https://euc.ac.cy/en/campus-life/housing/
خوابگاه دانشگاه مدیترانه شرقی 

https://www.emu.edu.tr/dormitories

مطالعه بیشتر : دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی 

هزینه خوابگاه در قبرس شمالی

 هزینه اجاره مسكن و خوابگاه در قبرس، به عواملی مانند مکان، امکانات، نوع اتاق و مدت زمان اقامت بستگی دارد. با این حال، می توان به طور متوسط برای اقامت در خوابگاههای دانشگاهی در قبرس شمالی، حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو در ماه پرداخت کرد. هزینه اقامت در خوابگاههای دانشگاهی با توجه به نوع اتاق و مدت زمان اقامت ممکن است متفاوت باشد.

ویدیو تجربیات یک دانشجو ایرانی در مورد اینکه به عنوان یک دانشجو کدام مورد را انتخاب کنیم (خانه یا خوابگاه )

 

برای مثال، هزینه اقامت در اتاقهای تک تخته معمولا نسبت به اتاقهای دو یا سه تخته بیشتر است. همچنین، هزینه اقامت برای یک ترم تحصیلی معمولا کمتر از هزینه اقامت برای یک سال تحصیلی است.

تصویر خوابگاهی در قبرس

مراحل و شرایط عضویت در خوابگاه های قبرس شمالی برای عضویت در خوابگاههای دانشگاهی در قبرس شمالی، معمولا باید ابتدا به دانشگاهی که خوابگاه به آن تعلق دارد، مراجعه کنید. در آنجا شما میتوانید در مورد شرایط عضویت و مراحل  ثبت نام در خوابگاههای دانشگاهی اطلاعات کسب کنید. اما به صورت کلی دریافت خوابگاه دارای مراحل زیر می باشد:

 • تکمیل فرم ثبت نام: ابتدا باید فرم ثبت نام را تکمیل کنید. این فرم در دفتر امور دانشجویی دانشگاه در دسترس است و ممکن است به صورت آنلاین نیز ارائه گردد. 
 •  پرداخت وجه پیش پرداخت: بعد از تکمیل فرم ثبت نام، باید وجه پیش پرداخت را به صورت آنلاین یا به صورت حضوری به دانشگاه پرداخت کنید. این وجه برای تضمین اقامت شما در خوابگاه دریافت میشود. 
 •  تحویل مدارک: پس از پرداخت وجه پیش پرداخت، باید مدارکی مانند کپی پاسپورت، عکسهای پرسنلی و مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه تحویل دهید.
 •   دریافت کارت عضویت: پس از تحویل مدارک و بررسی آنها توسط دانشگاه، کارت عضویت در خوابگاه به شما تحویل داده میشود. با این کارت میتوانید وارد خوابگاه شوید و از امکانات آن استفاده کنید.

شرایط عضویت در خوابگاههای مختلف دانشگاهی در قبرس شمالی ممکن است متفاوت باشد و به عواملی مانند مکان، امکانات و نوع اتاق بستگی دارد. برای اطلاعات دقیق تر، بهتر است با دفتر امور دانشجویی دانشگاه تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر :اجاره آپارتمان در قبرس شمالی

خوابگاه دانشگاه emu قبرس

 

Name

DutyTel

Email

Mehmet Tamakan

Dormitories and Cafeterias Manager

+903926301328 / 2630


yurt@emu.edu.tr

 

Hüseyin KIZILOKLU

 

EMU Dormitories Unit and EMU -4- Dormitory Manager

Reception:
+90 392 630 3541

Manager:
+90 392 630 1999

dau4.yurdu@emu.edu.tr

Hasan T. EL

EMU B.O.T Dormitories Unit Manager

+90 392 630 1977

hasan.el@emu.edu.tr

Hasan SOLMAZCAN

EMU -2- Dormitory Manager

Manager:

+90 392 630 2966

Reception:

+90 392 630 1631

dau2.yurdu@emu.edu.tr

Barış Yılmaz

EMU -3- Dormitory Manager

 

Manager:

+90 392 630 3673

Reception:

+90 392 630 3541

dau3.yurdu@emu.edu.tr

Yılşen Ergeç

EMU Akdeniz Student Dormitory

+90 392 630 4050

yurt@emu.edu.tr

خوابگاه دانشگاه ciu

اطلاعات تماس خوابگاه دانشگاه ciu:

Residence Halls Directorate
Soli Dormitory, Ground Floor

Tel: +90 392 671 1111 Extension: 3333
Director: Samim COŞAR
E-mail:residence@ciu.edu.tr

معرفی انواع خوابگاه در قبرس شمالی 

در قبرس شمالی خوابگاه ها می توانند دارای انواع متفاوتی به قرار زیر باشند: 

 •  خوابگاههای دانشگاهی با اتاقهای تک تخته: در این نوع خوابگاه، هر دانشجویی دارای یک اتاق تک تخته است که برای او تعبیه شده است. این نوع از خوابگاهها برای دانشجویانی که به حریم شخصی خود اهمیت میدهند، مناسب هستند.  
 • خوابگاههای دانشگاهی با اتاقهای دو تخته: در این نوع خوابگاه، دو دانشجو با یکدیگر در یک اتاق زندگی می کنند. این نوع از خوابگاهها برای دانشجویانی که میخواهند با دوستان خود در یک اتاق زندگی کنند، مناسب هستند.
 •   خوابگاههای دانشگاهی با اتاقهای چند تخته: در این نوع خوابگاه، چندین دانشجو با یکدیگر اتاق سپری می کنند. این نوع از خوابگاهها برای دانشجویانی که به دنبال هزینه کمتر هستند، مناسب می باشد.  
 • خوابگاههای دانشگاهی با آپارتمان: در این نوع خوابگاه، دانشجویان در آپارتمانهای بزرگ با اتاقهای مجزا به همراه امکاناتی مانند آشپزخانه، سالن ورزشی و فضاهای اجتماعی زندگی میکنند. این نوع از خوابگاهها برای دانشجویانی که به دنبال امکانات بیشتر در محل زندگی خود هستند، مناسب می باشند.

مطالعه بیشتر :دانشگاه های قبرس شمالی

دانشجویان در خوابگاهی در قبرس

معرفی خوابگاه های دانشگاه های قبرس شمالی

 در قبرس شمالی، دانشگاههای مختلفی وجود دارند که خوابگاههای دانشجویی فراهم میکنند. در زیر، به برخی از خوابگاههای دانشگاههای قبرس شمالی اشاره می شود: 

 •  خوابگاه دانشگاه جامع قبرس شمالی: این خوابگاه در شهر کراتوس نزدیک دانشگاه جامع قرار دارد. این خوابگاه دارای اتاقهای تک تخته، دو تخته و سه تخته است و به صورت ماهانه یا ترمی اجاره میشود.

تصویر یک خوابگاه در قبرس

 • خوابگاه دانشگاه شرقی مدیترانه: این خوابگاه در شهر فاماگوستا واقع شده است. این خوابگاه دارای انواع اتاق ها و امکاناتی مانند سالن مطالعه و آشپزخانه را فراهم میکند.  
 • خوابگاه دانشگاه اقتصاد کیبریت: این خوابگاه در شهر کیبریت واقع شده است و دارای اتاقهای تک تخته، دو تخته و سه تخته می باشد.  
 • خوابگاه دانشگاه اکینچی: این خوابگاه در شهر الپتا واقع شده است و دارای اتاقهای تک تخته، دو تخته و سه تخته است.  
 • خوابگاه دانشگاه اروپایی قبرس شمالی: این خوابگاه در شهر نیکوزیا واقع شده است و امکاناتی مانند سالن مطالعه، سالن ورزشی و آشپزخانه را فراهم میکند.

دانشجویی در خوابگاه در قبرس

تصاویر خوابگاه های قبرس شمالی

تصویر خوابگاه دانشگاه

تصویری از خوابگاه دانشگاه

دانشجویان در خوابگاه دانشگاه

یک دانشجو در خوابگاه

 

مطالعه بیشتر :واحد پول قبرس شمالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پروژه‌های امیرال اینوستمنت در قبرس شمالی