تصویر فاماگوستا

شهر فاماگوستا

آشنایی با شهر فاماگوستا قبرس شمالی

اگر به دنبال سفر یا مهاجرت به شهر فاماگوستا در قبرس شمالی هستید، این مقاله مخصوص شماست. در این مقاله به معرفی کامل این شهر می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

شهر فاماگوستا واقع در شمال شرقی قبرس یکی از دیدنی ترین شهر های این کشور می باشد. این شهر بندری که سواحل زیبایی در مجاورت دریای مدیترانه دارد، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. توجه داشته باشید که این کشور برای ایرانیان به محض ورود به خاک قبرس اقدام به صدور ویزا می کند و پیش از سفر نیازی به رفت و آمد به سفارت برای اخذ ویزای این کشور نمی باشد. همچنین اکثر جمعیت 70 هزار نفری این شهر، ترک هستند و فرهنگ نزدیکی با ایرانیان دارند. شهر فاماگوستا مقصد مناسبی برای باستان شناسان نیز می باشد. زیرا کوچه ها، سواحل و کلیسا های این شهر سال هاست که بار تاریخ این کشور را به دوش می کشند.

حتی اگر تنها قصد شما از سفر به فاماگوستا در قبرس شمالی تفریح و گشت و گذار نباشد، این شهر همچنان می تواند یکی از مقاصد مهاجرتی شما به حساب بیاید زیرا با وجود امکانات و شرایط ذکر شده ، این شهر می تواند یک مقصد مناسب برای علاقمندان به مهاجرت و خرید خانه در قبرس شمالی باشد و این افراد می توانند این شهر را به عنوان یکی از مقاصد خود در نظر بگیرند.

نمایی از شهر فاماگوستا

همچنین این شهر یکی از مناسب ترین گزینه ها برای علاقه مندان به کار در قبرس شمالی محسوب می شود. در واقع هزینه های مناسب زندگی، امکانات عالی و آب و هوای متعادل از مزیت های زندگی در این شهر می باشد.

تاریخچه شهر فاماگوستا قبرس شمالی

شهر فاماگوستا (آموخوستوس به زبان یونانی و قاضی ماگوسا به زبان ترکیه‌ای) بندری بسيار بزرگ در بخش ترک نشین قبرس  شمالي مي باشد، شهر فاماگوستا در 55 كيلومتري پايتخت قبرس شمالي يعني شهر نيكوزيا قرار گرفته است، و سواحل شرقي فاماگوستا بين كيپ گركو و الويا مي باشد. فاماگوستا به زبان يوناني  به معني دفن شده است كه توسط پادشاه مقدوني مصر قبل از ميلاد تاسيس گرديده است.

همانطور که پیش از این اشاره شد، شهر فاماگوستا دارای پیشینه تاریخی بسیار طولانی می باشد. نقل مکان مهاجران مسیحی در سال 1291 به این شهر که آن زمان روستای کوچکی بیش نبود، این شهر را به یکی از ثروتمندترین شهر هایی که مسیحیان ساکن آن هستند، تبدیل کرد. نقطه عطف معماری و بناهای به جا مانده در این شهر مربوط به دورانی است که این کشور توسط ونیزی ها تصرف شد و آنها این شهر را پایتخت خود برگزیدند. بعد از آن، کشور مدت کوتاهی به دست ترک ها و سپس به مدت تقریبا طولانی تحت اشغال بریتانیایی ها بود. بریتانیایی ها تمرکز زیادی در ایجاد تاسیسات بندری در این کشور داشتند و حتی در زمان جنگ جهانی دوم از این تاسیسات به عنوان پایگاه نظامی دریایی استفاده می کردند.

آب و هوای شهر فاماگوستا در قبرس شمالی

به طور کلی آب و هوای قبرس شمالی مشابه ایران می باشد. قبرس شمالی کشوری چهار فصل محسوب می شود و فاماگوستا در قبرس شمالی نیز از این قاعده پیروی می کند. متوسط دمای هوا در بهار و تابستان این شهر بیشتر از 20 درجه است. همچنین شهر فاماگوستا زمستان های سردی را نیز می گذراند. در کل می توان گفت که این شهر خارق العاده، آب و هوایی معتدل و مطبوع دارد. بهترین ماه ها برای سفر به این شهر ماه می تا اکتبر می باشد؛ زیرا در این بازه آب و سواحل گرم منتظر قدم های شما هستند. در نزدیک به نیمی از سال ما شاهد بارش باران در این کشور هستیم. با این حال بارش برف به ندرت اتفاق می افتد؛ زیرا همانطور که پیش از این اشاره شد، زمستان های این کشور زیاد از حد سرد نمی شود.

اب هوای شهر فاماگوستا

امکانات در شهر فاماگوستا قبرس شمالی

فاماگوستا در قبرس شمالی نسبت به دیگر شهر های این کشور از امکانات بیشتری برخوردار است و مقصد مناسب تری برای توریست ها و مهاجران به حساب می آید. از مهم ترین امکانات شهر فاماگوستا می توان به دانشگاه های موجود در آن اشاره کرد که در ادامه مقاله توضیحات بیشتری درباره آنها ارائه خواهیم کرد. همچنین مرکز خرید بزرگ و مجهز سیتی مال یکی از مهم ترین مراکز تفریحی این شهر به حساب می آید. به علاوه می توانید به راحتی برای رفت و آمد های خود از حمل نقل عمومی به خصوص اتوبوس استفاده کنید. از دیگر امکانات و ویژگی های شهر فاماگوستا می توان به نزدیکی آن به فرودگاه اشاره داشت. فرودگاه نیکوزیا در 29 کیلومتری فاماگوستا واقع است. با این حال نگران رفت و آمد خود از فرودگاه به داخل شهر نباشید؛ زیرا اتوبوس هایی برای انتقال شما از فرودگاه به داخل شهر تعبیه شده است .همچنین اگر بعد از ورود به این شهر برای جابه جایی خود تصمیم به خرید خودرو شخصی داشتید و نیازمند اطلاعات در رابطه با قیمت ماشین در قبرس شمالی و همچنین نحوه خرید ماشین بودید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله وبسایت ما در همین رابطه را مطالعه بفرمایید.

امکانات شهر فاماگوستا

بازار کار و اشتغال در فاماگوستا قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی به علت نقطه اتصالی که بین 3 قاره آسیا، اروپا و آفریقا ایجاد کرده، موقعیت های شغلی بسیاری را پدید آورده است که شهر فاماگوستا نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. پر تقاضا ترین شغل های موجود در این کشور مربوط به حیطه درمان، IT و فناوری اطلاعات، گردشگری و املاک می باشد. با این حال احتمال استخدام افرادی مانند حسابداران، معلمان و مهندسان نیز در این کشور بسیار بالا می باشد. زبان تجارت در این کشور، انگلیسی می باشد اما گاهی اوقات کارفرمایان از متقاضی خواستار تسلط به زبان یونانی نیز هستند. شما پیش از ورود به قبرس و شهر فاماگوستا نیز می توانید برای شغل مورد نظر خود درخواست دهید؛ اما همواره بهترین راه استخدام در قبرس استفاده از ارتباطات است.

توجه داشته باشید که مهاجرت شغلی آن هم برای قبرس شمالی دارای اهمیت و ریزه کاری های بسیاری می باشد و بهتر است که به دست افراد باتجربه تری سپرده شود. شما می توانید با ارتباط با متخصصان با متخصصان ما و دریافت مشاوره رایگان از انها   این ریسک فرآیند مهاجرت را تا حد زیادی کاهش دهید. متخصصان ما در مجموعه امرال اینوستمنت که به صورت تخصصی در حیطه مهاجرت به قبرس فعالیت می کنند، آماده راهنمایی به متقاضیان مهاجرت کاری به قبرس هستند.

بازار کار فاماگوستا

 

هزینه‌های زندگی در فاماگوستا قبرس شمالی

همانطور که پیش از این اشاره شد، هزینه زندگی در قبرس شمالی بسیار به صرفه تر از دیگر کشور ها می باشد. با این حال اگر بخواهیم به صورت ریز به ریز به بررسی هر کدام از هزینه های زندگی اشاره کنیم، می توان آنها را به شکل زیر دسته بندی کرد:

 • متوسط هزینه زندگی در فاماگوستا 1059دلار می باشد.
 • مهم ترین هزینه، اجاره مسکن و سرپناه می باشد. در شهر فاماگوستا شما می توانید با ماهانه 200 تا 300 دلار یک آپارتمان اجاره نمایید. البته این قیمت، به آپارتمانی که اجاره کرده اید نیز بستگی دارد. همچنین اگر به شکل دانشجویی مهاجرت کرده اید، می توانید از خوابگاه های دانشجویی استفاده نمایید. خوابگاه های دولتی با سالیانه 2000 دلار و خوابگاه های خصوصی با ترمی بیش از 2000 دلار در دسترس دانشجویان این شهر می باشند.
 • هزینه خورد و خوراک نیز بیشتر هزینه زندگی را شامل می شود که تقریبا بین 200 تا 450 دلار در ماه خرج بر میدارد.

بایستی به این نکته اشاره کنیم که بیمارستان و خدمات درمانی در این کشور کاملا رایگان می باشد و لازم نیست از این بابت نگرانی داشته باشید. البته این هزینه ها پیش از هزینه شهریه دانشگاه محاسبه شده است. پس با این وجود اگر شما قصد مهاجرت تحصیلی به این شهر را دارید، هزینه شهریه را هم در نظر داشته باشید. در ادامه به معرفی دانشگاه ها و هزینه های آن در فاماگوستای قبرس شمالی می پردازیم.

همچنین هر پیشنهاد میکنیم ویدیو زیر در رابطه با هزینه های زندگی در این کشور را حتما مشاهده بفرمایید.

مطالعه بشتر : هزینه اجاره خانه در قبرس شمالی

دانشگاه ‌‌های فاماگوستا

همانطور که پیش از این اشاره کوتاهی داشتیم، شهر فاماگوستا یکی از مهم ترین مقاصد علاقه مندان مهاجرت تحصیل در قبرس شمالی می باشد. همین موضوع این شهر را به شهری دانشجویی تبدیل کرده است. از معروف ترین دانشگاه های شهر فاماگوستا می توان به دانشگاه مدیترانه شرقی(EMU) اشاره کرد. این دانشگاه دولتی رتبه 501 را در بین تمام دانشگاه های جهان کسب کرده و همچنین نزدیک به 117 رشته متفاوت در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در این دانشگاه تدریس می شود. شهریه دانشگاه مدیترانه شرقی نسبت به رشته تحصیلی مورد نظر شما بین بازه 8570 تا 20161 دلار متغیر خواهد بود. با این وجود طبق برنامه هایی که جدیدا این دانشگاه اعلام کرده است، می توان برای نزدیک به 50 درصد شهریه، بورسیه شد.

دانشگاه مدیترانه شرقی

یکی دیگر از مراکز دانشگاهی فاماگوستا در قبرس شمالی، موسسه خصوصی دانشگاه وست قبرس شمالی می باشد. این دانشگاه نسبت به دانشگاه مدیترانه شرقی دارای رشته های بسیار کمتری است. همچنین به علت خصوصی بودن این موسسه طبعا شهریه آن نیز بالاتر خواهد بود.

مطالعه بیشتر : خوابگاه در قبرس شمالی

زندگی و تحصیل در شهر فاماگوستا قبرس

اگر به دنبال مهاجرت به شهر فاماگوستا از طریق مهاجرت تحصیلی هستید، تنها کافی است که از یکی از دانشگاه های این شهر پذیرش بگیرید. پیش از این دانشگاه های شهر فاماگوستا و شرایط هر کدام از آنها را به شما معرفی کردیم. با این حال اخذ پذیرش و ارائه کامل مدارک مورد نیاز هر کدام یکی از چالشی ترین بخش های مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. اگر به دنبال حل این چالش ها هستید و یا می خواهید در سریع ترین زمان ممکن پذیرش خود را نهایی کنید، می توانید از متخصصان ما در مجموعه امرال اینوستمنت راهنمایی بگیرید.

مطالعه بیشتر : ویزا قبرس شمالی

جاذبه ‌‌های گردشگری شهر فاماگوستا

همانطور که از ابتدای مقاله تا به اینجا متوجه شدیم، شهر فاماگوستا یک شهر توریستی به حساب می آید و می تواند مقصد مناسبی برای مسافران به این کشور باشد. در این قسمت برخی از معروف ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری این شهر زیبا را به شما معرفی می کنیم:

 • شهر باستانی سالامیس.
 • صومعه بالاپیس.
 • دروازه دریایی شهر فاماگوستا.
 • ساحل نقره ای فاماگوستا.
 • پارک ملی جنگلی کیپ گرکو.
 • ساحل نیسی.
 • پارک آبی.
 • پارک کاکتوس آیاناپا.

 

مطالعه بیشتر : پاسپورت قبرس شمالی

هتل ها و مسافرخانه های شهر فاماگوستا

شهر فاماگوستا به عنوان یک شهر توریستی و گردشگری، دارای هتل ها و مسافرخانه های بسیار زیادی می باشد. اولین و لوکس ترین هتلی که باید آن را معرفی کنیم، هتل کنکورد لاکچری ریزورت می باشد. این هتل که بهترین هتل شهر فاماگوستا محسوب می شود، دارای امکانات متنوعی همچون پارک آبی، کازینو، اسپا، استخر و مهد کودک می باشد. همچنین شما می توانید امکانات متنوعی از جمله اتو، کتری برقی، تلویزیون و مینی بار در اتاق های 45 متری این مجموعه پیدا کنید. از جمله هتل های دیگر شهر فاماگوستا می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • هتل کایا آرتمیس.
 • هتل سالامیس بی.
 • هتل اینگیت.

شما اگر قصد سفر به فاماگوستا در قبرس شمالی را دارید، می توانید از مشاوران ما در مجموعه امرال اینوستمنت برای اطلاع از تور های تفریحی موجود برای سفری دلپذیر و آسوده، کمک بگیرید.

مجسمه ایاناپا از جاذبه های گردشگری قبرس شمالی

 

مطالعه بیشتر : دانشگاه لفکه قبرس شمالی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پروژه‌های امیرال اینوستمنت در قبرس شمالی