نمایی از یکی از شهر های قبرس شمالی

کار دانشجویی در قبرس شمالی

با کار دانشجویی در قبرس شمالی می توان بسیاری از هزینه های مربوط به تحصیل در قبرس شمالی را پوشش داد. در واقع شما می توانید در حین تحصیل در قبرس کار کنید و بخشی از هزینه های خود را پوشش دهید. جالب است بدانید که با کار دانشجویی در قبرس شمالی حتی می توان مقداری پول نیز برای خود پس انداز کرد. به بیان دیگر کارهای دانشجویی یا پاره وقت در این کشور درآمد بالایی دارند و بسیاری از مخارج زندگی را تامین می کنند. البته توجه داشته باشید که نمی توانید همه مخارج خود را از طریق این کارهای پاره وقت تامین کنید. توصیه می شود برای کم کردن هزینه هایتان از انواع بورسیه های دانشجویی در قبرس کمک بگیرید.

در مجموع از طریق کار دانشجویی تجربه های زیادی کسب می کنید و مهارت های گوناگونی یاد می گیرید. همچنین به سبب برخورد با افراد گوناگون در محیط کار، سرعت یادگیری زبان جدید بیشتر می شود. البته ممکن است کارهای دانشجویی روی نمرات شما تاثیر بگذارند و انرژی شما را برای درس خواندن کم کنند. به این ترتیب سراغ مشاغلی بروید که دردسرهای کمتری دارند و انرژی زیادی از شما نمی گیرند. افزون بر این موارد اگر در حین تحصیل کار کنید؛ یک رزومه قوی کاری نیز برای خود می سازید. خوشبختانه در قبرس فرصت های شغلی زیادی وجود دارد؛ بنابراین حتما یک کار دانشجویی مناسب برای خود برگزینید و مشغول به کار شوید. نگران دستمزد تان نیز نباشید؛ درامد کارهای دانشجویی در قبرس بالا است. البته داشتن کار دانشجویی در این کشور شرایطی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

شرایط کار دانشجویی در قبرس شمالی

کار دانشجویی در قبرس شمالی شرایطی دارد و برای همه امکان پذیر است. جالب است بدانید که پیش از اینکه قبرس جزو اتحادیه اروپا شود؛ دانشجویان بین المللی اجازه کار حین تحصیل را نداشتند. اما در حال حاضر قبرس عضو اتحادیه اروپاست؛ بنابراین به دانشجویان خود مجوز کار حین تحصیل را می دهد. در واقع با توجه به دستورالعمل های اتحادیه اروپا دانشجویان بین المللی اجازه دارند چند ساعتی در هفته مشغول به کار شوند. البته این کار، پاره وقت بوده و تنها چند ساعت در هفته امکان پذیر است.

بنری درباره پیدا کردن کار دانشجویی در قبرس

 

مجوز کار برای دانشجویان بین المللی در تمامی نقاط قبرس توسط وزارت کار و بیمه اجتماعی صادر می شود. این مجوز تنها برای کسانی صادر می شود که در یکی از دانشگاه های شناخته شده قبرس به صورت تمام وقت در حال تحصیل باشند. همچنین برای گرفتن این مجوز باید حداقل ۶ ماه در قبرس زندگی کرد. به این ترتیب با داشتن این شرایط می توانید به راحتی در قبرس مشغول به کار شوید.

جالب است بدانید که حقوق دانشجويان بین المللی در قبرس مانند حقوق افراد بومی در نظر گرفته می شود. به بیان ساده تر دانشجویان بین المللی، حقوقی مشابهی با بومیان این کشور دارند. به طور کلی بر اساس قرداد های وزارت کار قبرس، همه کارفرمایان موظف اند تمام حقوق کارمندان خارجی خود را به صورت تمام و کمال رعایت کنند. البته کارمندان نیز در قبال کارفرمایان خود مسئول اند و می بایست قوانینی را رعایت کنند. در مجموع مطمئن باشید که هنگام کار در قبرس حقوق شما پایمال نمی شود.

مطالعه بیشتر : تحصیل داروسازی در قبرس شمالی

انواع مشاغل دانشجویی در قبرس شمالی

دانشجویان بین المللی در قبرس فقط می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. در واقع به عنوان دانشجوی خارجی حدودا ۴ ساعت در طول روز به جز تعطیلات می توان کار کرد. البته امکان کار در روزهای تعطیل نیز وجود دارد. بر اساس قوانین وزارت کار قبرس، دانشجویان بین المللی تنها می توانند در بخش های زیر مشغول به کار شوند:

 • رستوران ها و مراکز تفریحی
 • بخش های تجاری و تعمیراتی
 • مراکز بهداشتی و مراقبت های اجتماعی
 • فعالیت های خانگی
 • مراکز تولیدی
 • کشاورزی، دامپروری، شیلات
 • صنایع غذایی

به عنوان مثال برای کار در بخش های تجاری می توانید در بنادر کشتیرانی، بارگیری یا تخلیه کالاها را انجام دهید. حقوق این کار ۲ و نیم تا ۵ یورو در ساعت است. همچنین به عنوان دانشجو می توان در کارواش ها یا حتی پمپ بنزین ها مشغول به کار شد. اگر در زمینه های پزشکی سابقه کاری یا رزومه دارید؛ می توانید به راحتی در مراکز بهداشتی برای خود کار پاره وقت پیدا کنید. حقوق کارهای بهداشتی و مراقبتی در قبرس حدودا ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه است. البته توجه داشته باشید برای کار در بخش های بهداشتی و درمانی در قبرس باید تا حدودی با زبان یونانی آشنا بود.

مطالعه بیشتر : تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تصویری درباره کار دانشجویان در قبرس

پیدا کردن کار دانشجویی در قبرس شمالی در مراکزی همچون رستوران ها، هتل ها و مراکز تفریحی بسیار آسان است. جالب است بدانید که حتی دانشگاه ها نیز به دانشجویان خود پیشنهاد کار در این مراکز را می دهند و برای آنها کار پیدا می کنند. به عنوان مثال اگر دانشجوی هتلداری باشید؛ دانشگاه شما را به عنوان کارآموز به هتل ها یا رستوران های معروف می فرستد. البته برای مشاغلی همچون پیشخدمتی باید به زبان یونانی و انگلیسی کاملا مسلط باشید. در مجموع فرصت های شغلی زیادی در قبرس برای دانشجویان وجود دارد.

مطالعه بیشتر : تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

روشهای کاریابی برای دانشجویان در قبرس شمالی

کار ضمن تحصیل در قبرس شمالی امکان پذیر است و موقعیت های شغلی زیادی برای دانشجویان وجود دارد. شما می توانید به راحتی با کمک دانشگاه یا به تنهایی شغلی مناسب خود را پیدا کنید. ساده ترین روش پیدا کردن کار در قبرس شمالی استفاده از وب سایت های مخصوص کاریابی است. استفاده از این وب سایت ها راحت بوده و به مهارت خاصی نیاز ندارد. همچنین می توانید از موسسات کاریابی در شهر مورد نظر خود برای پیدا کردن کار نیز کمک بگیرید. موسسه های زیر بهترین موسسه های کاریابی در قبرس شمالی محسوب می شوند:

 • StaffMatters
 • Atlas professionals Cyprus
 • CareerFinders
 • HR innovate

پیدا کردن کار دانشجویی در قبرس شمالی از طریق وب سایت های معتبر نیز امکان پذیر است. وب سایت های کاریابی در قبرس امکانات ویژه ای را به کاربران خود ارائه می دهند. با استفاده از این امکانات و ویژگی های می توانید راحت تر شغل مناسب خود را برگزینید. همچنین در برخی از این وب سایت ها مانند وب سایت iskibris بخش مخصوصی برای کارهای دانشجویی وجود دارد تا دانشجویان بتوانند کار پاره وقت خود را راحت تر پیدا کنند. توجه داشته باشید که برای کاریابی حتما سراغ وب سایت ها و موسسات معتبر بروید تا امنیت شما با آگهی های شغلی نامعتبر به خطر نیفتد. البته قبرس کشور بسیار امنی محسوب می شود و خطرات جدی ای شما را تهدید نخواهد کرد. در مجموع برخی از وب سایت های کاریابی معتبر قبرس عبارتند از:

 • iskibris
 • Cyprus job
 • Cyprusjobcenter
 • Kariera
 • Rocapply

لیست وب سایت های کاریابی در قبرس شمالی

naukri.com

isbul.gov.ct.tr

cyprusjobs.com

indeed.com

cypruswork.com

cy.linkedin.com

 

درآمد مشاغل دانشجویی در قبرس شمالی

همانطور که پیش تر گفتیم؛ درآمد کار دانشجویی در قبرس شمالی خوب و مناسب است. البته برخی از مشاغل مانند کارهای درمانی و بهداشتی حقوق بالاتری دارند. درآمد شما در اغلب موارد به صورت ساعتی محاسبه می شود. فراموش نکنید که شما به عنوان دانشجو بین المللی تنها اجازه دارید؛ ۲۰ ساعت در هفته کار داشته باشید.

درامد کار دانشجویی در قبرس

به طور کلی نوع کاری که انجام میدهید؛ حقوق شما را تعیین میکند. برای مثال کار در آزمایشگاه به عنوان دانشجو و کارآموز ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه درآمد دارد اما دستمزد کارهای درمانی تا ۱۰۰۰ یورو نیز محاسبه می شود. همچنین اگر به عنوان مراقب یا پرستار کودک مشغول به کار شوید؛ حقوق شما ۴۰۰ تا ۷۵۰ یورو در ماه خواهد بود. افزون بر این موارد کارهایی همچون نظافت خانه، باغبانی، کمک در اسباب کشی منازل و … ساعتی ۳ تا ۵ یورو درآمد دارند. اگر در رستوران نیز به عنوان گارسون مشغول به کار شوید؛ ماهانه ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو دریافت می کنید. در مجموع مجموعه هایی نظیر رستوران ها، هتل ها و مراکز تفریحی حقوق خوبی برای کارمندان خود در نظر می گیرند.

به طور کلی کار ضمن تحصیل در قبرس شمالی راهی عالی برای تامین بخشی از مخارج زندگی محسوب می شود. همانطور که دریافتید حقوق تمام کارهای دانشجویی در قبرس بالاست و می تواند حداقل بخشی از هزینه های شما را پوشش دهد. به عنوان مثال تنها با برداشت محصولات یک مزرعه می توانید در ماه ۵۰۰ تا ۷۵۰ یورو درآمد داشته باشید. به بیان ساده تر هفته ای ۱۸۷ یورو با کار کردن در مزارع به دست می آورید.

مطالعه بیشتر : تحصیل پزشکی در قبرس

کار پس از فارغ التحصیلی در قبرس شمالی

پس از فارغ التحصیلی نیز می توانید در قبرس شمالی مشغول به کار شوید. در واقع پس از فارغ التحصیلی موقعیت های شغلی بیشتری پیش روی شما قرار می گیرد. همچنین دستمزد شما بیشتر شده و از مزایای زیادی در محیط کار بهره مند می شوید. افزون بر این موارد می توانید کار تمام وقت داشته باشید. به طور کلی شرایط کار پس از فارغ التحصیلی در قبرس شمالی راحت تر از کارهای ضمن تحصیل است. البته پس از فارغ التحصیلی نیز برای کار باید مجوزهایی داشته باشید. مجوز کار خارجیان، تاسیس کسب و کار، کار محدود و … از انواع مجوزهایی هستند که برای کار پس از فارغ التحصیلی باید کسب کنید. البته داشتن ویزای کار قبرس پس از فارغ التحصیلی از هر مجوزی مهم تر است. بر اساس این ویزا می توانید بیش از ۲۰ ساعت در هفته کار داشته باشید.

مطالعه بیشتر:دانشگاه مدیترانه شرقی

در مجموع همانطور که بارها اشاره کردیم؛ پیدا کردن کار دانشجویی در قبرس شمالی پروسه آسانی است و درآمد خوبی دارد به گونه ای که بسیاری از افراد پس از کدتی کار و کسب درامد حتی می توانند اقدام به خرید ملک در قبرس شمالی کرده و در حقیقت برای اینده خود سرمایه گذاری کنند . برای پیدا کردن کار های پاره وقت و دانشجویی حتما سراغ موسسه ها و وب سایت های معتبر بروید یا از دانشگاه تان کمک بگیرید. این موضوع را نیز فراموش نکنید که بلافاصله پس از ورود به قبرس نمی توانید مشغول به کار شوید و باید ۶ ماه از حضور شما در این کشور گذشته باشد. همچنین به یاد داشته باشید که هتل ها، رستوران ها و مراکز تفریحی مثل کازینوها بیشترین درآمد را دارند. در آخر نیز توصیه می شود کاری را برای خود برگزینید که به دوران تحصیلی تان لطمه ای وارد نکند.

تصویری از قبرس

 

مطالعه بیشتر: دانشگاه علوم بهداشت قبرس

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پروژه‌های امیرال اینوستمنت در قبرس شمالی